Japan u slici i stihu

mjesečni projekt učenika 5.- 8. razreda (korelacija Likovne kulture i Hrvatskoga jezika)

Ishodi međupredmetnih tema: uku A.2.3.; uku B.2.1.; uku B.2.2; uku B.2.4.; osr A.2.3.; osr B.2.2.

Učenici od 5. do 8. razreda tijekom mjeseca  travnja i dijelom svibnja sudjelovali su u projektu Japan u slici i stihu. Projekt su osmislili i realizirali učiteljica Hrvatskog jezika Ivana Arambašić i učitelj Likovne kulture Josip Balić.

Priprema projekta: Učenici su upoznati s projektom, vremenom trajanja te materijalima koji su im potrebni za rad. Učenici 7. razreda su kao motivaciju za rad na projektu pročitali knjigu Sadako hoće živjeti, Karla Brucknera , pogledali nekoliko dokumentarnih filmova o bacanju nuklearne bombe na Hiroshimu i Nagasaki  te kratak film o djevojčici Sadako.  Učenici 5. i 6. razreda čitali su  haiku poeziju, upoznali se s najpoznatijim stvarateljima haiku poezije u Japanu, ali i u hrvatskom stvaralaštvu.

Faza stvaranja : Potom smo pristupili izradi origami ukrasa, ždralova, a nakon toga su se okušali i u pisanju haiku poezije.

Na satu Likovne kulture učenici su u akvarel tehnici slikali procvali trešnjin cvijet.

Učenici 8.razreda  na satu Likovne kulture izrađivali su  3D granu trešnjina cvijeta.

Faza predstavljanja : Rezultate našega rada predstavili smo u obliku male izložbe u hodniku naše škole.

Faza vrednovanja : Nakon što su pogledali sve uratke, učenici su prema određenim smjernicama iz rubrike, vrednovali radove svojih kolega.

Na ovaj smo način ponovili pojmove roman, haiku pjesma, samovrednovanje, vršnjačko vrednovanje.

učiteljica : Ivana Arambašić

objavio: Administrator   datum: 18. 5. 2021.

« Srpanj 2021 »