Biblija za djecu u našoj knjižnici

Budući da naša škola, a posebno knjižničarka Katarina Blažević, kontinuirano nastoji zainteresirati učenike za knjige te ih potaknuti na čitanje, uvijek se veselimo kad u našu školsku knjižnicu stignu nove knjige.

Tako se ovim putem želimo pohvaliti kako je u našu knjižnicu stiglo dvadeset primjeraka ilustrirane Biblije za djecu. Knjiga je poklon Eastern European Missiona (Istočnoeurposke misije), a njezino su izdanje omogućili dobrovoljni prilozi vjernika iz cijelog svijeta.

U Hrvatsku je knjigu distribuirala kršćanska služba Hrvatska za Krista, a u našu je knjižnicu 2. lipnja 2021. knjige donijela vjeroučiteljica Nada Nerovčić. Svakako treba naglasiti kako je riječ o posve novom izdanju, iz 2021. godine.  Autor ove Biblije za djecu je Michael C. Armour, prevela je na hrvatski jezik i obradila Dragica Jovanović, a ilustrirao Aleksander Ermolovič. Tako je naša knjižnica bogatija za jedan novi naslov, a dvadeset primjeraka knjiga.

Ovom prilikom spomenimo kako je nastava vjeronauka u našoj školi ove godine bila vrlo uspješna pa su tako naše učenice Laura Jokić, Nicol Nerovčić, Kiara Nerovčić i Gabriela Topalović  pod vodstvom vjeroučiteljice Nade Nerovčić na županijskoj razini Natjecanja iz vjeronauka osvojile prvo mjesto i plasirale se na državno Natjecanje iz vjeronauka. Nadamo se kako će pristigle knjige doprinijeti još kvalitetnijoj nastavi vjeronauka.

knjižničarka Katarina Blažević

objavio: Administrator   datum: 7. 6. 2021.

« Srpanj 2021 »