UČENICI NAŠE ŠKOLE POSJETILI ZAGREB 3.5.2016.

Zagreb su posjetili učenici petih,šestih i osmih razreda u pratnji svojih razrednica.

Album fotografija

Polazak u Zagreb bio je 3.5. u 7:00 h.Učenici su se zabavili i putem,ali svakako su upečatljivije bile znamenitosti našeg glavnog grada Zagreba.Prvo što su posjetili bio je Trg bana Josipa Jelačića sa zanimljivim satom za kojeg svi u Zagrebu znaju. Nakon toga prošetali su ulicom u kojoj se nalazi kip Antuna Gustava Matoša,kod kojeg smo pročitali jednu od njegovih poznatih pjesama. Naravno,posjetili su i Sabor, naučili su i neka od osnovnih pravila i zanimljivosti saborskih zastupnika,predsjednice itd.

Poslije posjete Saboru vozili su se uspinjačom i zabavili se bez obzira što su bili kao „sardine u konzervi“.

Imali su i nešto slobodnog vremena,dio učenika je za to vrijeme posjetio najpoznatiju slastičarnicu Vincek.Nakon toga otišli su na ručak u poznatu pivnicu Medvedgrad u Ilici.Poslije ukusnog ručka i deserta učenici su posjetili Muzej iluzija iz kojeg su svi izašli oduševljeni i nasmijani.

Kakav bi to bio obilazak Zagreba a da ne vidimo HNK ispred kojeg se nalazi Zdenac života,to je vrijedilo pogledati.

Vrijeme je bilo na njihovoj strani,pa je na putu do ZOO-a padala kiša,ali čim su stigli prestala je.Tako su mogli obići cijeli ZOO,od zmija,miševa,riba.krokodila,pa do lavova,tigrova,deva,majmuna.....

Na putu kući učenici su se zabavljali bez obzira na umor,pa ipak su prešetali veliki dio Zagreba.

Sretno su stigli kući oko 10:00 h.

Agata Radman, 8.a

objavio: Administrator   datum: 10. 5. 2016.

« Ožujak 2024 »