Ovaj mjesec: 2039

Prvašići u školskoj knjižnici

Dana 22. rujna 2016. u našoj je školskoj knjižnici bilo osobito veselo i zanimljivo. Naime, tog su dana sa svojim učiteljicama Maricom Ištoković i Klaudijom Vukoja, učiteljicom na jednogodišnjem stručnom osposobljavanju, učenici prvog razreda posjetili knjižnicu.

Na satu u knjižnici naši su se prvašići upoznali s knjižnicom i oblicima rada u knjižnici. Naučili su osnovne pojmove kao što su knjižnica i knjižničar, razlikovati knjižnicu od knjižare te školsku knjižnicu od gradske knjižnice, naučili su i kako se posuđuju knjige, kako se postupa s posuđenim knjigama, u kojem roku se moraju vratiti, a govorilo se i općenito o lijepom ponašanju u knjižnici. Saznali  su i što u knjižnici znači UDK oznaka M-književnost za najmlađe.

Kako zaigranim prvašićima boravak u knjižnici ne bi bio previše ozbiljan, sat je bio zanimljiva kombinacija učenja i zabave. Tako su učenici, osim što su usvajali nove pojmove,čuli i zanimljive priče.

Knjižničarka im je iz časopisa Radost pročitala priču Tamare Vrbanović Radostan odlazak u školu o dječaku koji nije želio krenuti u školu, već je htio ostati u vrtiću. S CD-a su poslušali priču Vladimira Purića Vrijeme dobrote o učenici prvog razreda koja je prvi put u životu nekome pomogla,a učiteljica Klaudija Vukoja pročitala im je pjesmu Jesen Ivane Petriševac.

Upravo su na temu jeseni učenici nacrtali radove kojima je ukrašen pano u knjižnici. Druženje u knjižnici s prvašićima bilo je iznimno ugodno te se nadam da će oni sada postati redoviti korisnici naše školske knjižnice.

knjižničarka Katarina Blažević

objavio: Administrator   datum: 29. 9. 2016.

« Lipanj 2017 »