„Zagrli za rijetke, zagrli lijepim riječima“ – Hug for rare

Vijeće učenika Osnovne škole Matija Gubec Piškorevci poziva sve da se uključe u kampanju „Zagrli za rijetke, zagrli lijepim riječima“ – kampanju prikupljanja fotografija zagrljaja u znak podrške oboljelima od rijetkih bolesti i članovima njihovih obitelji.

Hrvatski savez za rijetke bolesti ove je godine pokrenuo kampanju „Zagrli za rijetke, zagrli lijepim riječima“ – kampanju prikupljanja fotografija zagrljaja u znak podrške oboljelima i članovima njihovih obitelji. Prošle je godine u sklopu kampanje „Zagrli za Guinness, zagrli za rijetke“ u organizaciji Hrvatskog saveza za rijetke bolesti prikupljeno 79 tisuća fotografija zagrljaja iz čak 45 zemalja svijeta, čime se pokušao oboriti svjetski rekord u broju prikupljenih fotografija zagrljaja. Ove godine kampanja je proširena na prikupljanje dobrih želja.

Lijepe želje će biti prikupljane na način da će na mnogim frenkventnim lokacijama biti postavljeno “drvo života” na koje će ljudi lijepiti svoje poruke, slikati ih kao znak podrške te će biti objavljivane na društvenim mrežama s jedinstvenim hashtagom #hugforrare. Također će se na kraju sve prikupljene poruke poslati Savezu kako bi od njih složili veliki plakat.

Kampanja  je započela 20. veljače, povodom 10. jubilarnog obilježavanja međunarodnog Dana rijetkih bolesti, koje se u cijelom svijetu provodi krajem veljače. U kampanju su se uključile brojne hrvatske škole, udruge, tvrtke i pojedinci. Provodi se u cijelom svijetu pod nazivom HUG FOR RARE.

Cilj kampanje je upoznati javnost s potrebama i problemima osoba koje boluju od rijetkih bolesti, a samo u Hrvatskoj prema procjenama više od 250 tisuća osoba boluje od neke rijetke bolesti – pokažimo im barem jednom željom i jednim zagrljajem da mislimo na njih.

Članovi Vijeća učenika naše škole danas su se uključili u kampanju, a ovim putem pozivaju sve ostale učenike, učitelje i sve zainteresirane da se uključe.

UKLJUČITE SE! laugh

Uključite se i vi u kampanju povodom Međunarodnog dana rijetkih bolesti i proširite svijest, dajte podršku i budite dio kampanje “Zagrli za rijetke, zagrli lijepim riječima”. Kako sudjelovati?
1. Zagrlite nekoga
2. Fotkajte
3. Objavite fotku na društvenim mrežma uz hashtag #hugforrare
4. Fotografije uploadajte na platformu http://hugforrare.com/
Ili napišite motivirajuću/inscirirajuću poruku ili citat i objavite uz #hugforrare

Svoju dobru želju možete ostaviti na “drvo života” koje će u ponedjeljak  biti postavljeno u holu Osnovne škole Matija Gubec Piškorevci.

Sve prikupljene lijepe poruke poslati Savezu kako bi od njih složili veliki plakat. Od svih prikupljenih poruka Savez će napraviti veliki poster koji će biti izvješen na javnoj lokaciji. Tijek kampanje moći ćete pratiti na http://hugforrare.com/ i Facebook stranici kampanje https://www.facebook.com/hugforrare/.

Vijeće učenika

objavio: Monika Zrakić   datum: 24. 2. 2017.