Ovaj mjesec: 2039

Lajkamo inkluziju zajedno

Suradnjom s OŠ "Vladimir Nazor" Đakovo i OŠ J.A.Ćolnića Đakovo uključili smo se u projekt "Lajkaj inkluziju" i posjetili OŠ "Vladimir Nazor" Đakovo. Uz to, obilježili smo dan Pješice u školu i posjetili Državnu ergelu Đakovo.

Osnovna škola Vladimir Nazor drugu godinu za redom provodi projekt „Lajkaj inkluziju“ s ciljem povezivanja učenika s teškoćama i učenika iz redovnih razrednih odjela. Ove školske godine projektu se pridružuju Osnovna škola Josipa Antuna Ćolnića Đakovo i Osnovna škola Matija Gubec Piškorevci. Suradnja je nastala na inicijativu stručnih suradnica defektologinja Kristine Klemen i Jasmine Bićanić i pedagoginje Monike Zrakić.

U ponedjeljak, 10. travnja 2017. u Osnovnoj školi Vladimir Nazor Đakovo održana je kreativna radionica u kojoj su sudjelovali učenici 3. razreda  iz Osnovne škole Matija Gubec Piškorevci i učenici iz posebnih odjela i skupina te 4. razreda Osnovne škole Vladimir Nazor Đakovo. Učenici su se družili, igrali društvene igre, učili jedni od drugih i zajedničkim snagama izradili medalje za sportska natjecanja. Druženje je bilo uspješno, ugodno i veselo.

Krajem ovog mjeseca održat će se još jedna radionica kada će OŠ „V. Nazor“ ugostiti učenike OŠ Josipa Antuna Ćolnića Đakovo.

Tijekom posjeta Đakovu učenici naše škole posjetili su i Državnu Ergelu Đakova gdje su se pokazali kao grupa koja jako puno zna o brizi i uzgoju konja.

Obilježili smo i dan Pješice u školu te smo pješice obišli grad i prošetali Strossmayerovim parkom.

objavio: Monika Zrakić   datum: 12. 4. 2017.

« Lipanj 2017 »