Čitamo mi, u obitelji svi

S ponosom  i veseljem možemo objaviti kako naša škola ni ove školske godine neće propustiti sudjelovati u već tradicionalnom nacionalnom projektu poticanja čitanja „Čitamo mi, u obitelji svi“.

Sama provedba projekta ove je godine krenula 15. prosinca, a učenik koji je imao čast prvi ponijeti knjižničnu naprtnjaču u svoju obitelj te uživati u čitanju je Marko Mijošević.

Do sada je u projektu sudjelovalo oko 766 škola i školskih knjižničara diljem Lijepe Naše, a obuhvatio je 1569 razreda i učitelja te 30 400 učenika i njihovih obitelji. Voditeljica projekta u našoj će školi i ove godine biti knjižničarka Katarina Blažević, a projekt će provoditi u suradnji s učiteljicama Nikolinom  Ripić i Ružom Adrić.

Projekt ima pozitivno mišljenje i podršku Ministarstva znanosti i obrazovanja, Agencije za odgoj i obrazovanje, Odjela za knjižničarstvo Sveučilišta u Zadru, Odsjeka za informacijske znanosti Filozofskog fakulteta Sveučilišta u Zagrebu, Hrvatskog čitateljskog društva, Društva hrvatskih književnika i Hrvatskog društva književnika za djecu i mlade. Možemo se pohvaliti i kako je uvršten u Europsku kampanju za poticanje čitanja ELINET-a (Europska mreža za poticanje pismenosti) kao jedan od primjera dobre prakse poticanja čitanja i pismenosti.

U našoj će školi ove godine u projektu sudjelovati 24 učenika matične škole i 3 učenika područne škole. I ove je godine projekt financirao Grad Đakovo,a troškovi su iznosili 550 kuna. Kao promjenu u odnosu na prethodne godine možemo navesti da se u knjižničnoj naprtnjači nalazi sedam, a ne osam knjiga kao dosad. Odlučili smo dvije skupine spojiti u jednu kako bi učenicima knjižnična naprtnjača bila lakša.

Svim učenicima i njihovim obiteljima želim puno zadovoljstva i zabave tijekom druženja s knjigama iz naše knjižnične naprtnjače.

knjižničarka Katarina Blažević

objavio: Administrator   datum: 18. 12. 2017.

« Lipanj 2018 »