Info danu projekta Učimo zajedno 4

U Osnovnoj školi Matija Gubec Piškorevci u petak, 29. prosinca 2017. održan je info dan u okviru projekta Učimo zajedno 4Projekt osigurava pomoćnike u nastavi učenicima s teškoćama u razvoju te promiče inkluzivno obrazovanje i uključenost učenika s teškoćama u razvoju u redovnu nastavu.

Program info dana Učimo zajedno 4:

•  Prezentacija projekta Učimo zajedno 4
  • Stručno predavanje Inkuzivno obrazovanje i suradnja s pomoćnikom u nastavi – stručna suradnica pedagoginja
  •  Iskustva sudjelovanja u projektu – učitelji i asistentica
  •  Druženje uz osvježenje

Odaziv na info dan bio je odličan.  Sveukupno sudjelovalo je 28 sudionika, među kojima su bili svi učitelji, pomoćnica u nastavi i stručni suradnici škole te ostali radnici.

U prvom dijelu programa pedagoginja je prezentirala projekt Učimo zajedno 4, njegov značaj, aktivnosti i svrhu. Pedagoginja je predstavila važnost projekta, osvrnula se na zakonske okvire koji obvezuju društvo i školu na promicanje inkluzivnog obrazovanja, a nakon toga govorila o ulozi pomoćnika u nastavi i samom projektu. Nakon toga pedagoginja je održala stručno predavanje Inkuzivno obrazovanje i suradnja s pomoćnikom u nastavi.

Nakon predavanja i prezentacije projekta, iskustva iz prve ruke o sudjelovanju u ovom projektu iznijeli su učitelji i pomoćnica u nastavi.   Info dan završio je druženjem uz osvježenje. Sudionici su se osvježili kavom, sokom, kolačima  i grickalicama te razgovarali o ovoj temi.

Zaključeno je da se u našoj školi ostvario veliki pomak u promicanju inkluzivnog obrazovanja i prava učenika s teškoćama u razvoju kroz sudjelovanje u ovom projektu.

objavio: Monika Zrakić   datum: 29. 12. 2017.

« Lipanj 2018 »