Program Ruksak (pun) kulture u našoj školi

Dana 9. svibnja 2018. u našoj  je školi bilo osobito zanimljivo. Naime, u sklopu nacionalnog programa Ruksak (pun) kulture doc.dr.art. Ines Matijević Cakić s Umjetničke akademije u Osijeku održala je radionicu Kreativno prostorno crtanje kompozicije. Tijekom radionice, koja je trajala od 9 do 13 sati, učenici su od žice izrađivali izmišljeno naselje. Sudjelovalo je četrnaest učenika: Iva Galić, Lea Jakovljević,Dorian Milošević,Tea Antunović, Ivona Bilić, Matea Hanulak,Nika Batinić, Laura Pazaver, Mirna Moher, Mihael Hovanjec, Katarina Adrić, Tihana Pastor, Fabijan Ferić i Stjepan Šarčević. Atmosfera je cijelo vrijeme bila radna i vesela, a profesorica Matijević Cakić bila je jako zadovoljna našim učenicima.

Projekt Ruksak (pun) kulture jedinstveni je kulturno-edukativni program na državnoj razini koji su zajedno pokrenuli Ministarstvo kulture Republike Hrvatske i Ministarstvo znanosti, obrazovanja i sporta kao dopunski program potpore kurikulumu u vrtićima, osnovnim i srednjim školama. Program omogućava dostupnost, približavanje umjetnosti i kulture djeci i mladima, razvijanje njihove estetske kulture, općenito senzibilizira djecu i mlade za područje umjetnosti i kulture. Namjera programa je da umjetnost i kultura budu jednako dostupne svoj djeci na području Republike Hrvatske.

Našu je školu za sudjelovanje u ovom programu prijavila knjižničarka Katarina Blažević kako bi kod učenika potaknula kreativnost, zainteresirala ih za umjetničke i kulturne sadržaje, ali i svakodnevnicu učinila zanimljivijom.

Fotografije pogledajte ovdje

knjižničarka Katarina Blažević

objavio: Damir Iletić   datum: 10. 5. 2018.

« Lipanj 2018 »