OBAVIJEST O POČETKU NASTAVE

Dragi roditelji i učenici,

nastava u školskoj 2018./2019. godini počinje u ponedjeljak 3. rujna 2018. godine. Svi učenici od 2. do 8. razreda započinju s radom u 8:00 sati. Važno je napomenuti da učenici razredne nastave ulaze u školu u 7:45 na ulaz kod dvorane, a učenici predmetne nastave u 7:50 na glavni ulaz škole. Također, obaviještavamo sve roditelje i učenike 4. razreda da od ove školske godine imamo dva odjela 4. razreda - 4.a i 4.b. Više o tome možete pročitati u nastavku ove vijesti.

PRVI RAZRED

Svečani doček učenika prvog razreda i njihovih roditelja održat će se u ponedjeljak u 8:30 sati u malom holu škole (ulaz kod dvorane). Veselimo se dolasku naših novih učenika.

ČETVRTI RAZREDI

Od školske godine 2018./2019. učenici 4. razreda dijele se u dva razredna odjela: 4.a i 4.b. Razlog tome je omogućavanje kvalitetnijeg procesa odgoja i obrazovanja. Stručna služba škole, u suradnji s učiteljicama, provela je sociometrijsko istraživanje te odradila podjelu prema sljedećim kriterijima:

• obrazovni uspjeh učenika
  • socijalni odnosi u razredu
  • adresa stanovanja
  • podjednaka raspodjela broja učenika

Nakon podjele svaki razred pohađat će 12 učenika (7 dječaka i 5 djevojčica). Zbog stupanja na snagu Opće uredbe o zaštiti podataka (GDPR), nismo u mogućnosti unaprijed vas obavijestiti koji učenici pohađaju 4.a, a koji 4.b. Učenici će saznati sve potrebne informacije u ponedjeljak, 3. rujna 2018. kada dođu u školu. Pod stručnim vodstvom učiteljica, učenici će biti upućeni u sastav svakog razreda i bit će im pružena podrška u što boljem snalaženju u novoj okolini. Vjerujemo da ćemo na ovaj način učenicima pružiti kvalitetniji nastavni proces te se nadamo razumijevanju jer sastav razreda više nije moguće mijenjati.

Želimo svim učiteljima i učenicima sretan početak nove školske godine!

objavio: BARBARA GLAVINA   datum: 30. 8. 2018.

« Ožujak 2024 »