Kadetsko prvenstvo Hrvatske u šahu

Po prvi puta šahovski klub „Piškorevci“ imao je svoje predstavnike  na  kadetskom  prvenstvu  države u šahu, koje je održano u Rabcu od 19.-25. 06. 2011.g., a to su učenici naše škole: Karmela Mićan  (5. r.), Nikolina Šarčević (4.r.-N. Perkovci)  i  Mato Mićan (3.r.)

Svi su se natjecali u kategoriji do 11. g. S njima su bili učiteljica Mirjana Mićan i  pedagog Branko Macanga. Igralo se 9 kola i to svaki dan dopodne i popodne.

Dobar početak imao je Mato Mićan, koji je u kategoriji kadeta do 11 godina, u prvih pet kola skupio 3,5 boda. Nažalost, umor, kao i prethodna škola u prirodi (U Rabac je direktno došao iz Selaca gdje je sa svojim razredom bio 7 dana) učinili su svoje i u zadnja 4 kola osvoji je samo 0,5 bodova. Tako je sa 4 boda zauzeo 32 mjesto od 51 natjecatelja.

Najbolji rezultat postigla je Karmela Mićan, koja je sa 5,5 bodova zauzela 4. mjesto od 18 natjecateljki a Nikolina Šarčević je sa 4  boda bila 11.-ta.

Karmela je u prvih 5. kola imala 4. boda i u zadnja 4 kola je osvojila 1,5 bod.

Nažalost , u zadnjem kolu je izgubila, i tako ispustila 3. mjesto i medalju, a možda i odlazak na Europsko natjecanje!

Ipak, možemo reći da je to velik uspjeh učenika naše škole i Piškorevačkog šaha. Jer, ipak teško se bilo nositi sa natjecateljima koji su već bili na takvim natjecanjima, imaju više iskustva, a većina njih i profesionalne trenere,ne moraju razmišljati o materijalnim sredstvima itd. Jer, zahvaljujući predsjedniku kluba Đuri Anđeliću, kao i roditeljima ovih naših učenika, sredstva za ovo natjecanje su osigurana gotovo u posljednjem trenutku.

Ipak, nadamo se nastupu i možda boljim rezultatima i idućih godina!

Karmela i Nikolina su imale i međusobni okršaj

Mato pred početak partije!

Bilo je malo vremena i za kupanje!

Dosta se i vježbalo – analiza partija i priprema za iduće kola!

Ipak,kod kuće je najljepše- sa dočeka u Piškorevcima!

Branko Macanga

objavio: Damir Iletić   datum: 26. 10. 2011.