Međuopćinsko školsko natjecanje u šahu za djevojčice i dječake

Piškorevčani ponovo najbolji šahisti

U četvrtak. 24.11.2011. g. je u O.Š. M. Gubec Piškorevci održano međuopćinsko školsko natjecanje u šahu za djevojčice i dječake.

Domaći učenici su pokazali da su opet najbolji šahisti u Đakovštini.

Nažalost, kod djevojčica je nastupila samo domaća ekipa,  dok su u konkurenciji dječaka nastupile četiri ekipe.

Nakon zanimljivog   natjecanja i lijepih šahovskih partija, odnosno odigrana tri kola, redoslijed  je slijedeći:

1. O.Š. Matija Gubec, Piškorevci sa 6 bodova
  2. O.Š. V. Nazor,  Đakovo sa 4 boda
  3. OŠ  Đakovački Selci,  sa 1 bodom
  4. OŠ   I.G. Kovačić, sa 1 bodom.

Za pobjedničku ekipu nastupili su: Josipa, Karmela i Mato Mićan, Filip Ferić i Matej Šarčević. (napomena: za dječake pravo nastupa imaju i djevojčice) . Za djevojčice su nastupile: Ružica Šapina, Valentina Blažinkov, Nikolina i Matea Šarčević te Mihaela Adrić.

Pobjednička ekipa će 14.12.2011. nastupiti na Županijskom natjecanju u Donjem Miholjcu.

Podsjetimo se da su i prošle godine Piškorevčani nastupili u ove konkurencije na Županijskom natjecanju, dapače, dječaci su bili prvi, a djevojčice druge.Poželimo im i ove godine mnogo uspjeha.Što se tiče organizacije školskog natjecanja, ona je bila na zavidnom nivou, a veseli činjenica da je nastupilo dosta učenika mlađe dobi, tako da šah u Đakovštini ima kontinuiranu perspektivu.

Natjecanje je vodio šahovski sudac Đuro Anđelić.

Branko Macanga,pedagog

objavio: Damir Iletić   datum: 26. 11. 2011.