Naša škola i Piškorevci dobili Županijskog prvaka u šahu

Od 02. do 04.ožujka u Đakovu( hotel“ Blaža“), održano je pojedinačno kadetsko i juniorsko prvenstvo zajednica Županija Istok u šahu.

Nastupilo je rekordnih 96 šahista, od kojih je bilo 13 članova ŠK Piškorevci, odnosno učenika naše škole.

Igralo se u šest kategorija, 9. kola,  a rezultati su slijedeći: (spominjemo samo naše učenike):

• Kadetkinje do 11 godina – Šarčević  Matea, 5 bodova (isto kao i 3.mjesto) i  -  4. mjesto

• Kadeti do 11 godina -  Mato  Mićan,  8 bodova  -  1. mjesto

U ovoj kategoriji nastupili su još i Šarčević Matej -3,5 boda , Kovač Davor -3 boda, Pastor Andrija – 2 boda

Letica Luka -1,5 bod.

Iskrene čestitke Mati koji je pružio odličnu i zrelu igru, sa 7 pobjeda i 2 remija. Također treba istaknuti i nastup učenika drugog razeda koji su tek prije par mjeseci naučili igrati šah i ovo im je bio prvi nastup(Andrija  Pastor i Luka Letica).

• Kadetkinje do 15 godina – Karmela Mićan –  7 bodova   – 3.mjesto.

Isto sve čestitke i Karmeli koja je prešla u stariju kategoriju, ima bodova kao i drugoplasirana a pola boda manje od pobjednice. Jedini poraz je doživjela od pobjednice turnira, a zanimljivo je da ju je mogla pobijediti, kao i to da je u 1. kolu remizirala sa školskom kolegicom Mihaelom Adrić a u toj partiji je bila izgubljena!

Adrić Mihaela – 3,5 boda i  Šarčević Nikolina – 3 boda. Ovdje treba istaknuti da Mihaela pokazuje veliki napredak, kao i Nikolina koja radi bolesti nije nastupila zadnja 3 kola.

• Kadeti do 15 godina -  Ferić Filip – 5 bodova – 15. mjesto  i Anđelić Hrvoslav – 4 boda. Rezultat je ovdje solidan, i oni su prešli u stariju kategoriju.
  • Juniori Tu su nastupila naš dva dojučerašnja učenika  Kovač Darko – 2 boda i  Ferić Silvio – 0,5 bodova.  S obzirom sa su oni 1. razred srednje škole gdje su obveze jako velike i da se više toliko ne bave šahom, uspjeh je i sam njihov nastup.

Inače, turnir su zajednički organizirali ŠK  Piškorevci i ŠK Đakovo, organizacija i sam turnir su bili besprijekorni, sa rekordnim brojem sudionika koji odlaze u svoje sredine sa najljepšim utiscima i uspomenama. Naravno, ovdje je najveći teret podnio naš neumorni predsjednik, tajnik i organizator Đuro Anđelić.

Branko Macanga, pedagog

objavio: Damir Iletić   datum: 6. 3. 2012.