Književni susret s piscem Adamom Rajzlom

U sklopu Mjeseca hrvatske knjige u našoj je školi 12. 11. 2015. organiziran susret s književnikom Adamom Rajzlom. Susret je organizirala knjižničarka Katarina Blažević, a održan je u prostoru školske knjižnice.

Adam Rajzl je do prije tri godine radio u našoj školi kao učitelj Hrvatskoga jezika i Povijesti te je našim učenicima upravo zbog toga ovaj susret bio posebno zanimljiv.

Učenik Davor Kovač ukratko je  rekao nešto o Adamu Rajzlu iz njegove bogate biografije.

Učenike je zanimalo koliko je pjesama napisao, koliko je knjiga pročitao te kome je posvetio najviše svojih pjesama. Autor je vrlo rado odgovorio na postavljena pitanja, te smo saznali da je napisao stotinjak pjesama posvećenih najviše djevojkama.

Zatim je učenik Lucijan Rakušić pročitao pjesmu Adama Rajzla  Plave šljive.

Rekao je da su mnoge pjesme objavljene u Modroj lasti i Radosti.

Slobodno vrijeme provodi uživajući sa svojom unukom.

Voli raditi s učenicima i otkrio nam je kako je teže pisati roman nego zbirku pjesama te da je teže mu  pisati za djecu jer je teško pogoditi što ih zanima.

Najdraža pjesma mu je Pismo majci ruskoga pjesnika Sergeja Jesenjina, a smatra da su djeci najzanimljivija djela Mire Gavrana i Sanje Pilić, s čime su se složili i učenici jer ih rado čitaju.

Učenice Nikolina Barušić , Ivona Bilić i Andreja Jurman na kraju susreta pročitale su još nekoliko pjesama i time završile ovaj lijepi susret.

Našem bivšem učitelju želimo još puno napisanih stranica romana i stihova pjesama kojima će nas razveseliti.

Matej Gabud i David Dudaš, 7. razred

objavio: Darko Dujmović   datum: 17. 11. 2015.

« Ožujak 2024 »