Jednodnevni izlet učenika u Zagreb

Učenici 2., 3., 4. a i 4. b razreda te učenici područne škole Novi Perkovci u pratnji svojih učiteljica 13. travnja 2016. g. bili su na jednodnevnom izletu u Zagrebu.

Sve fotografije pogledajte u Foto-galeriji

U 6:30 sati, okupani jutarnjim suncem, krenuli smo put grada Zagreba.

Naše prvo odredište bila je Međunarodna zračna luka Zagreb koju smo razgledavali uz stručno vodstvo. Potom smo posjetili Tehnički muzej u kojem smo uživali u planetariju i obišli rudnik.

Šetnju smo nastavili prema restoranu „Pivnica Medvedgrad'' u Ilici.  Nakon ručka počastili smo se sladoledom u poznatoj slastičarnici „Vincek''.

Nezaboravno iskustvo bila je vožnja uspinjačom do Gornjeg grada gdje su učenici vidjeli kulu Lotrščak i obišli Trg sv. Marka. Kroz Kamenita vrata uputili smo se  prema Trgu  bana Josipa Jelačića te prošetali do katedrale.

Krajnje odredište posjeta gradu Zagrebu bio je Zoološki vrt  koji je učenike najviše oduševio.

Nakon cjelodnevnog boravka, ispunjeni lijepim dojmovima i iskustvima, uputili smo se kući.

objavio: Administrator   datum: 18. 4. 2016.

« Ožujak 2024 »