Noć knjige u našoj školi

Kulturna manifestacija Noć knjige održava se već petu godinu zaredom u cijeloj Hrvatskoj, a ove se godine obilježavanju po prvi put priključila i naša škola. Spomenuta manifestacija daje poticaj kulturi čitanja,potiče razgovor o literaturi, književnosti i svemu onome što knjiga predstavlja ili treba predstavljati u suvremenom društvu. Noć knjige ove je godine održana 22. travnja, uoči Svjetskog dana knjige i autorskih prava, a na Dan hrvatske knjige.

Foto-galerija

Svakako treba spomenuti da je ovogodišnja Noć knjige bila u znaku velikih obljetnica, 400-te godišnjice smrti Williama Shakespearea i Miguela de Cervantesa te 100-godišnjice od prvog objavljivanja Priča iz davnine Ivane Brlić-Mažuranić.

Tako je u našoj školi ovim povodom organizirano nekoliko prigodnih aktivnosti. Učenici 5. razreda zajedno sa svojom razrednicom Zdenkom Ćurić taj su dan sat razrednika proveli u školskoj knjižnici. Sat je bio posvećen knjigama, čitanju i razgovoru o životu velike hrvatske književnice Ivane Brlić-Mažuranić. Za učenike četvrtog i osmog razreda naša je knjižničarka,uz pomoć učiteljica, organizirala kviz u poznavanju lektire.

U četvrtom se razredu za sudjelovanje u kvizu prijavilo sedam učenika (Tea Antunović,Andrej Brlošić, Matej Ezgeta, Laura Pazaver, Nika Batinić, Karlo Tomić i David Bzdilik), a pobijedila je Tea Antunović, učenica 4.a razreda. Nagrađena je knjigom Divlji konj Božidara Prosenjaka.

U osmom su se razredu za sudjelovanje u kvizu prijavila četiri učenika (Agata Radman, Luka Hanulak, Štefica Sarić i Mato Mićan), a pobijedio je Mato Mićan, učenik 8.b razreda.

Nagrađen je slavnim romanom  Ante Kovačića U registraturi.

Kao zadnja aktivnost toga dana, u školskoj se knjižnici održala mala radionica izrade straničnika. Učenici su izrađivali straničnike od hamer papira po njima ispisujući mudre izreke o knjigama i čitanju te ih ukrašavajući prema vlastitim željama. U ovoj je radionici sudjelovalo deset učenika četvrtog razreda,a to su: Marko Božanović,Andrej Jurman, Lara Kovač, Nikolina Homa, Lana Vukadin,Matea Hanulak, Nika Batinić, Matej Ezgeta, Karlo Tomić i Mihael Hovanjec. Tako je naša škola na zanimljiv i kreativan način sudjelovala u ovogodišnjoj manifestaciji Noć knjige.

knjižničarka Katarina Blažević

objavio: Administrator   datum: 25. 4. 2016.

« Ožujak 2024 »