Zabavno-obrazovni kviz Znanstvenih pet za pet!

Prošli tjedan u našoj školi održao se zabavno-obrazovni kviz Znanstvenih pet za pet! u kojemu su svoje umijeće i znanje prezentirali učenici  7., 8.a i 8.b razreda.

Kviz Znanstvenih pet za pet! održao se povodom Dana planeta Zemlje, a njime smo obilježili još nekoliko značajnijih dana poput: Svjetskog dana voda, Tjedna mozga , Svjetskog dana šuma, Svjetskog dana zdravlja, Svjetskog dana meteorologije i Dana darovitih učenika. Pitanja u kvizu odnosila su se na navedene važne dane koji se svake godine obilježavaju u svijetu pa tako i u našoj školi, tijekom ožujka i travnja. Stoga, možemo reći da je kviz znanstvene tematike, naravno uz veliku dozu zabave, a odnosi se na područje biologije, geografije,  meteorologije, psihologije i ljudskog zdravlja.

Kviz se sastojao od tri eliminacijska kruga i jednog finalnog dvoboja. Učenici su znanje pokazivati u paru i zajedničkim se snagama borili za plasman u više krugove natjecanja.  Dvanaest natjecateljskih parova odgovarali su na pitanja podižući palicu s odgovorom TOČNO/ NETOČNO ili zapisivanjem točnog odgovara na kartice. U kvizu su sudjelovali sljedeći natjecateljski parovi:

NATJECATELJSKI PAR 1: Ivan Antunović i Šimun Vukadin

NATJECATELJSKI PAR 2: Branko Hanulak i Luka Hanulak

NATJECATELJSKI PAR 3: Agata Radman i Adriana Hanulak

NATJECATELJSKI PAR 4: Nikola Šekerija i Nikola Bošnjaković

NATJECATELJSKI PAR 5: David Mores i Antonio Kepić

NATJECATELJSKI PAR 6: Antonio Vukadin i Anela Gajić

NATJECATELJSKI PAR 7: David Dudaš i Daniela Pokvić

NATJECATELJSKI PAR 8: Ema Brzaj i Rebeka Spajić

NATJECATELJSKI PAR 9: Matej Blažević i Ivica Ferić

NATJECATELJSKI PAR 10: Josip Barušić i Karlo Spajić

NATJECATELJSKI PAR 11: Mato Mićan i Zvonimir Paponja

NATJECATELJSKI PAR 12: Ante Batinić i Matea Šarčević

Voditeljsku palicu imali su Laura Ferić iz 8.a razreda i Karlo Premužić iz 8.b, a mjerač vremena bio je Davor Kovač, također iz 8.a. U organizaciji su sudjelovale i učenice 8.b razreda Iva Špiljak i Barbara Stričak koje su na likovnoj grupi izradile prepoznatljiv plakat s natpisom kviza Znanstvenih 5 za 5!  sa izvrsnim likovnim izrazima.

Ovaj zabavno-obrazovni kviz organizirale su učiteljica povijesti i geografije Tanja Horvat, učiteljica biologije i kemije Ivana Grejza i pedagoginja Monika Slišković. One su ujedno bile članice žirija koje su pratile i bilježile odgovore, a važnu i tešku ulogu člana žirija dijelile su sa učiteljicama Nikolinom Bartulović, Ivanom Arambašić i Martom Bogdanović.

Svi natjecatelji pokazali su zavidno znanje i bilo je teško eliminirati parove. Žiri je čak morao tražiti dodatna eliminacijska pitanja jer su snage natjecateljskih parova bile izjednačene. U finalni dvoboj plasirao se par broj 1: Ivan Antunović i Šimun Vukadin i par broj 12: Ante Batinić i Matea Šarčević. U dvoboju natjecatelji su imali zadatak poslušati pitanje i usmeno odgovoriti. Svaki par imao je zvonce kojim su osvajali prvenstvo odgovaranja.

Par koji je prvi pozvonio, prvi je imao priliku dati točan odgovor i osvojiti bod. Brzinom i znanjem pobjedu i glavnu nagradu osvojili su Ivan Antunović i Šimun Vukadin.  Pobjednici su se najviše razveselili izvrsnim ocjenama iz geografije i biologije koje su uz poklon, činile glavnu nagradu. Zanimljivu i vrijednu nagradu dobio i drugi najuspješniji par.

Svim sudionicima čestitam na hrabrosti i odvažnosti da pokažu svoje znanje na natjecateljskom zabavno-obrazovnom kvizu Znanstvenih pet za pet!. Svi smo se zajedno zabavili i naučili nešto novo, a sljedeće školske godine pozivam nove natjecateljske parove da se uključe u kviz i pokažu svoje znanje.  Dragi učenici, sjetite se mudre izreke slavnog fizičara Isaaca Newtona: „Ono što mi znamo je samo jedna kap – što ne znamo je ocean.“ i svakim novim danom učite nešto novo.

stručna suradnica pedagoginja

Monika Slišković, mag.

objavio: Administrator   datum: 4. 5. 2016.