Naši učenici na Danima otvorenih vrata Srednje strukovne škole Antuna Horvata Đakovo

U četvrtak, 5.svibnja 2016. godine naši su učenici osmih razreda posjetili Srednju strukovnu školu Antuna Horvata Đakovo na danima otvorenih vrata. Posjet je dio programa profesionalnog usmjeravanja učenika osmih razreda koji provodi školska pedagoginja Monika Slišković u suradnji s razrednicama osmih razreda, Ivanom Arambašić i Tanjom Horvat.

Pri dolasku u Đakovo učenike je dočekao vodič Filip Milić, bivši učenik naše škole. Prva stanica obilaska bili su školski praktikumi koji se nalaze u sportsko-nastavnoj dvorani Đakovo gdje su učenici promatrali kako izgleda praktičan rad u zanimanjima pekar i frizer.

Nakon toga posjetili su matičnu školu u kojoj su obišli sve učionice i sva zanimanja. Profesori i učenici srednje strukovne škole prezentirali su način rada, organizaciju nastave, zvanja koja se stječu, mogućnosti zapošljavanja te iznijeli vlastita iskustva i dojmove iz života škole. Dali su našim učenicima korisne informacije iz prve ruke, učenici su upoznali okruženje i prostor škole, profesore, razmijenili iskustva sa učenicima koji ju pohađaju te našim bivšim učenicima koje su tamo sreli.

Posjet je trajao tri sata, bio je ispunjen raznim aktivnostima, kušali smo pekarske i mesarske proizvode, vidjeli školski plastenik i mehanizaciju, radove učenika i profesora te se dobro zabavili.  Nadam da će ovaj posjet pomoći našim osmašima pri donošenju odluke o budućem zanimanju.

pedagoginja Monika Slišković, mag.

objavio: Administrator   datum: 9. 5. 2016.

« Ožujak 2024 »