More je živo 2016.

I ove godine je održano po četvrti put natjecanje «More je živo - edukacija djece o potrebi očuvanja i zaštite Jadranskog mora».

Ovo je natjecanje nastavak uspješnog istoimenog projekta kojeg provode članovi Društva za ekološka istraživanja Paks, u sklopu kojeg je 2011. godine, a uz odobrenje Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta na temelju pozitivnog stručnog mišljenja Agencije za odgoj i obrazovanje, objavljen Priručnik za odgajatelje, učitelje i profesore koji sudjeluju u akcijama očuvanja i zaštite Jadranskog mora u Hrvatskoj .

Učenici viših razreda (5. do 8. razred) pristupili su testiranju putem elektronskog sustava MoD (http://mod.srce.hr/)na dan 24. svibnja (utorak) 2016. godine .

Pitanja su sastavili metodičari i morski biolozi s Prirodoslovno-matematičkog fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i profesori biologije iz osnovnih škola što je  garantiralo primjerenost učeničkoj dobi. Testiranje je trajalo 15 minuta. Pitanja na testu odnosila su se na sadržaj redovnog školskog gradiva za svaki razred posebno i priručnika “Edukacija djece u Hrvatskoj o potrebi očuvanja i zaštite Jadranskog mora».

Cilj natjecanja je podizanje svijesti o potrebi očuvanja i zaštite Jadranskog mora.

Društvo Paks je mišljenja  da se znanja usvojena u djetinjstvu duboko urezuju u svijest i mogu pozitivno utjecati na odluke vezane uz budućnost Jadranskog mora i njegovu zaštitu, a koja će današnja djeca donositi kada odrastu.

Ove godine je naš učenik 8.razreda MATO MIĆAN osvojio 3. mjesto  u RH!

Tako je nastavio uspješan niz te se može pohvaliti da je tri godine zaredom osvojio prva tri mjesta u RH u istom natjecanju : 2014. 2.mjesto – 6.r,  2015. 1.mjesto – 7.r,  2016. 3.mjesto – 8.r !

Čestitke Mati koji je još jednom pokazao zašto nosi titulu najuspješnijeg učenika generacije.

Ivana  Grejza,prof.mentor

objavio: Administrator   datum: 31. 5. 2016.