Nora Fora kvizovi,ankete,mozgalice...

Kviz znanja i opće kulture

1. sat: 8,00–8,45

8,45 – 8,55 veliki odmor

2. sat: 8,55 – 9,40

3. sat: 9,45– 10,30

10,30 – 10,40 veliki odmor

4. sat: 10,40–11,25

5. sat: 11,30 – 12,15

6. sat: 12,20 – 13,05

7. sat:13,10 – 13,55

8. sat:14,00 –  14,45

9. sat:14,50– 15,35

Vrijeme u Piškorevcima

Multimedijalne i edukativne igre za djecu predškolskog i školskog uzrasta

TV vodič
mojtv.hr - kompletan tv program

Prvi info vodič za klince i roditelje

Razmjena udžbenika

Posjet Udruzi Amadea Đakovo

Na blagdan svete Lucije učenici četvrtog razreda naše škole posjetili su dnevni boravak za starije u Udruzi  za psiho-socijalne potrebe Amadea u Đakovu. U ovom posjetu djeca su učila od starijih i stariji su učili od djece,  a blagdan svete Lucije obilježili su zajedničkim sijanjem božićne pšenice.  Osim toga, učenici su posjetili gradsko klizalište grada Đakova i Gradsku knjižnicu i čitaonicu.

Posjet i druženje sa osobama treće životne dobi u dnevnom boravku za starije Amadea planiran je kao dio projekta Festival tolerancije koji pedagoginja provodi s učenicima razredne nastave. Ujedno je ovaj posjet nastavak na prošlogodišnji projekt učenika četvrtog razreda u kojemu su učili o običajima za blagdan svete Lucije.  Na početku druženja učenici su izveli predstavu Božićne želje, a nakon toga porazgovarali o tome kako se nekada iščekivao i slavio Božić, a kako danas.

Čuli smo od baka kako su božićne želje u njihovom djetinjstvu bile puno skromnije kao i pokloni ispod bora, a djeca su se najviše veselila igrama na slami. Danas je puno toga drugačije, ali stari običaji čuvaju se i prenose na mlade. Naši učenici ispričali su bakama sve što su naučili o blagdanu svete Lucije, sijanju pšenice, praćenju vremenske prognoze od svete Lucije do Badnjaka te o običajima u Piškorevcima gdje djeca obilaze kuće noć uoči svete Lucije noseći izdubljenu bundevu - baba Lucu, pjevaju prigodnu pjesmu i dobivaju poklone.

Nakon razgovora učenici su poklonili bakama sjeme pšenice i božićne čestitke koje su izradili u školi te su zajedno posijali pšenicu, družili se i počastili. Sestra Natalija, voditeljica Udruge,  upoznala nas je s aktivnostima koje se u udruzi provode, pokazala nam kreativne radove koje stvaraju korisnici, zgradu, ljetnu terasu, ekološki vrt i dvorište. Zahvaljujemo joj na ugodnom i lijepom druženju i nadamo se da ćemo se opet okupiti u Udruzi Amadea i zajedno se družiti mlađi i stariji.

U ovom kratkom izletu posjetili smo gradsko klizalište. Neki od učenika imali su priliku prvi puta stati na klizaljke i okušati led pod klizaljkama. Učenici su bili jako spretni na klizaljkama, pokazali odlične klizačke vještine i uživali u ovom dijelu izleta.

Posjet gradskoj knjižnici bio je poučan i zanimljiv. Uz vodstvo knjižničarke obišli smo zgradu knjižnice, upoznali smo građu knjižnice i imali smo vremena prolistati knjige koje nas zanimaju. Dobili smo informacije o tome kako se učlaniti i što sve knjižnica nudi. Svaki učenik može se postati član ukoliko posjeti knjižnicu s roditeljima, ponese dokument sa svojim podacima i plati godišnju članarinu od 20 kn. učlanjenje u kljižnicu omogućuje posuđivanje knjiga, korištenje čitaonice i knjižnice, korištenje računala u knjižnici i boravak u njoj.

objavio: Monika Zrakić   datum: 14. 12. 2016.

« Listopad 2017 »