Pravi prijatelj – Lutkarski mjuzikl za djecu

Glumci Produkcije Z iz Splita 23. veljače posjetili su našu školu i izveli interaktivni lutkarski mjuzikl Pravi prijatelj.  Učenici su s velikim zanimanjem pratili predstavu koja govori o tome kako prepoznati pravog prijatelja…

Fotografije možete pogledati u Foto – galeriji, a o čemu govori predstava opisali su učenici 4. razreda.

Pravi prijatelj je priča koja govori o prijateljstvu. Glavni likovi su Marko i Darko. Marko traži prijatelja, ali  ne bilo kakvog. On traži prijatelja koji će biti slavan i svima poznat. Dobra vila Marka odvodi u Bajkosvijet gdje susreće puno poznatih likova. U potrazi za pravim prijateljem Marku pomaže Darko. Marko nije u Bajkosvijetu pronašao prijatelja, ali je njegov prijatelj Darko cijelo vrijeme bio pored njega. Darko nije slavan ali je hrabar i uvijek je uz Marka. Poruka ove priče je da se ljude ne gleda izvana nego iznutra.

Marko Rakušić, 4.r.

Marko je bio bolestan i nije išao u školu. Razmišljao je kako bi volio imati nekog slavnog prijatelja kojeg svi poznaju. Darko poslije škole navraća do Marka i donosi mu zadaću. Odlučili su krenuti u Bajkosvijet kako bi Marko pronašao pravog prijatelja. Sreli su razne likove poput Petra Pana, Mačka u čizmama, Pinokia, ali nitko nije bio pravi prijatelj za Marka. Neki su umišljeni, prave se važni, neki ne žele prijatelje… Marko i Darko odluče se vratiti kući i Marko je zaključio da je njegov pravi prijatelj cijelo vrijeme bio pored njega.

Iva Galić. 4. r.

Dječak Marko bio je bolestan i nije mogao ići u školu. Prijatelj Darko donio mu je zadaću. Marko je ispričao Darku da bi želio imati slavnog pravog prijatelja. Dolazi dobra vila i odvodi dječake u Bajkosvijet. Tamo su susreli patuljka koji ne želi prijatelje i  Pinokia koji nema vremena za prijatelje. Dječaci nastaviše dalje. Kako je Marko trčao, spotaknuo se o kamen i pao. Darko mu je pomogao ustati. Putem su sreli Petra Pana koji isto nema vremena za prijatelje. Marko se žalio Darku da nikada neće naći pravog prijatelja. Putem su susreli još mnoge likove koji nisu htjeli Marku biti prijatelj. Marko na kraju shvati da je Darko njegov pravi prijatelj.

Veronika Rakušić, 4,r.

objavio: Administrator   datum: 6. 3. 2017.