Prvašići donijeli radost u našu školsku knjižnicu

I ove su godine u rujnu prvašići našu školsku knjižnicu ispunili srećom i veseljem. Dana 19. rujna 2017. zajedno sa svojom učiteljicom  Gabrijelom Baltić prvi su put posjetili školsku knjižnicu.

Prvo smo se međusobno upoznali tako da se svatko predstavio te rekao koja mu je omiljena bajka i objasnio zašto, a zatim smo krenuli na usvajanje osnovnih pojmova vezanih za knjižnicu i organizaciju rada u knjižnici. Tako su učenici naučili što je knjižnica, tko je knjižničarka ili knjižničar, razlikovati knjižnicu od knjižare te razliku između školske i gradske knjižnice.

Naučili su i posuđivati  i vraćati knjige te kako se knjige čuvaju. Za tu je priliku knjižničarka u knjižnicu nabavila novi naslov „Dobro došli u školu“ koji je napisao Robert Mlinarec, a oslikala Željka Mezić.  Kako je riječ o djeci koja su tek počela pohađati školu i još su zaigrana te kako im  boravak u knjižnici ne bi bio suviše ozbiljan, uživali smo u prigodnim pričama. Iz časopisa „Radost“ knjižničarka je pročitala priču Tamare Vrbanović „Radostan  odlazak u školu“. Priča govori o dječaku Andri koji isprva nije htio ići u školu, već i dalje pohađati vrtić, kako bi se mogao igrati, no nakon razgovora s majkom, predomislio se.

Opustili smo se i  slušajući priču Vladimira Purića „Vrijeme dobrote“ na CD-u. Ova priča govori o prvašici Renati koja je prvi put u životu nekome pomogla. Ovom je prilikom knjižničarka učiteljici dala popis lektire za prvi razred,a prvašići su obećali za sljedeći dan nacrtati crteže na temu „Polazak u školu“ kako bi upravo njihovi radovi krasili pano u knjižnici. Druženje s našim prvašićima brzo je prošlo, a proteklo je u iznimno ugodnoj i veseloj atmosferi.

objavio: Administrator   datum: 26. 9. 2017.

« Ožujak 2024 »