Đakovo EXPO "Zlatne ruke" 2018.

Đakovo EXPO "Zlatne ruke" sajam je koji promiče bogatu poljoprivrednu tradiciju i tradiciju starih zanata Đakova i Đakovštine, a okupljanjem malih poduzetnika, obrtnika, poljoprivrednih gospodarstava i zadruga promiče razmjenu znanja i iskustava.

Ove je godine 10. sajam poljoprivrede, obrtništva i gospodarstva održan u Državnoj ergeli Đakovo u zatvorenoj jahaonici i dvorištu pastuharne  u organizaciji Grada Đakova, Univerzala d.o.o. za komunalne djelatnosti i Turističke zajednice Grada Đakova.

Sajam je održan u petak 4. svibnja i u subotu 5. svibnja 2018. godine.

Na sajmu su sudjelovali obrtnici koji su prodavali cvijeće, nakit, igračke, domaće proizvode (suhomesnate proizvode, med, vina...)  i neke osnovne i srednje škole, te su održana različita predavanja i festivali.

Festival čokolade

Održale su ga Srednja strukovna škola Antuna Horvata Đakovo i Srednja škola Isidora Kršnjavog Našice, a za ponuditi imali su razne čokoladne slastice, npr. čokoladne kolače i napitke.

OŠ Matija Gubec i ove godine na sajmu Expo

I naša je škola ove godine sudjelovala na sajmu. Prodavali smo radove naše Učeničke zadruge "Đački sokak". Sudjelovala je Kreativna skupina, Skupina za izradu nakita (nakit, magnete, kutijice...), Kozmetička skupina (izrađuju rukomaze, usnomaze, prave čajeve...) i Šivačko-veziljska skupina (zlatovez- slike, naušnice, narukvice...). Od učenica su na EXPO sajam došle : Lorena Nerovčić, Nora Galić, Ivana Radman, Iva Spajić, Petra Rakušić, Tihana Pastor, Lorena Spajić, Natalija Rakušić, Mihaela Plančak, Josipa Tomić, Iva Galić, Laura Ramčić, Petra Lukić, Ana Spajić, Lea Jakovljević, Veronika Rakušić, Veronika Ripić, a od učiteljica Ivana Grejza, Marija Matković, Nikolina Ripić i Gabrijela Baltić.

Naša škola imala je i radionicu koja je održana u petak . Radionica se zvala (Ne)licitarsko srce na dar. Radionicu smo podijelili u dvije grupe. U prvoj su djeca, većinom vrtićke dobi, srca izrezana od kartona obmotavala crvenom vunom, a u drugoj ukrašavali srca izrezana od debljeg papira.

Radionice su održavale šivačko-veziljska skupina i kreativna skupina čiju je radionicu kasnije preuzela šivačko-veziljska skupina.

I ove su nam godine dragi gosti bili prijatelji iz OŠ "Matija Gubec" Tavankut iz Srbije koji su prodavali  predivne slike od slame te nakit. Na sajam su došle dvije djevojčice, učiteljica Zorica Svoboda, učitelj Miroslav Stipić i ravnateljica Stanislava Stantić Prćić .

Na sajmu je bilo jako lijepo i nadamo se da ćemo sudjelovati i iduće godine.

objavio: Administrator   datum: 10. 5. 2018.