48. Međunarodna izložba dječje likovne umjetnosti u Republici Češkoj

Poziv na likovni natječaj za 48. Međunarodnu izložbu dječje likovne umjetnosti Lidice 2020. u Republici Češkoj.

LIDICE 2020

Hrvatski školski muzej  poziva dječje vrtiće, škole i druge odgojno-obrazovne ustanove na suradnju i sudjelovanje u likovnom natječaju za 48. Međunarodnu izložbu dječje likovne umjetnosti Lidice 2020. u Republici Češkoj. Pravo na sudjelovanje imaju djeca i učenici u dobi od 4 do 16 godina (djeca/učenici s posebnim potrebama mogu sudjelovati bez obzira na dob)

48. Međunarodna izložba dječje likovne umjetnosti Lidice 2020. posvećena je temi: KRAJOLIK

Generalna skupština UN-a proglasila je 2020. međunarodnom godinom zdravlja biljaka. „Zdrave biljke su važne za život na Zemlji, za pravilno funkcioniranje ekosustava i za sigurnost hrane. Štetnici i bolesti biljaka oštećuju usjeve, smanjujući dostupnost hrane i povećavajući troškove proizvodnje hrane. Pomažu održavanju zdravog okoliša, šuma, biološke raznolikosti i prevladavanju klimatskih promjena. Zdrave biljke podržavaju borbu protiv gladi, siromaštva i neuhranjenosti. Biljke, velike i male, pripadaju krajoliku jednako kao što krajolik pripada čovjeku od davnina.“

Teme za nadahnuće:

• Život biljaka i drveća
  • Raznolikost krajolika
  • Krajolik i dom
  • Krajolik pod utjecajem ljudske aktivnosti
  • Duh krajolika - njegovo raspoloženje, mirisi, zvukovi
  • Arhitektura i krajolik
  • Životinje u krajoliku
  • Horizonti (obzori)

Tehnike likovnog rada: crteži, slike, grafike, fotografije, keramika, kombinirane tehnike (skulpture, radovi od metala, keramike, drveta, stakla, tekstila, papira), kratki filmovi i animacije (do 3 min. trajanja) - detaljnije informacije za ovu tehniku potražite na http://www.mdvv-the lidice.cz/en//invitation/. Maksimalan format 2D  rada je 70 x 50 cm. Maksimalan format 3D rada je 100 x 70 x 40 cm, a maksimalna težina iznosi 10 kg. Broj radova iz ustanova nije ograničen. Jedan autor može poslati maksimalno dva rada u istoj tehnici. Jedan autor može poslati i više radova, ali u različitim tehnikama rada. Poslani radovi moraju biti u originalu. Reprodukcije i kopije neće se uzimati u obzir. Fotografije moraju biti izrađene na kvalitetnom fotografskom papiru.

Rok za slanje radova:  31. prosinac 2019.

Napomena: Podaci o sudioniku natječaja prikupljaju se isključivo radi likovnog natječaja za 48. Međunarodnu izložbu dječje likovne umjetnosti Lidice 2020. u Češkoj. Slanjem likovnog rada na natječaj Hrvatskog školskog muzeja pristajete na objavu imena autora, institucije i fotografije odabranih radova.

Na poleđini svakog rada obavezno ispuniti tablicu WORK IDENTIFICATION LABEL

Ispuniti sve tražene podatke: ime i prezime djeteta, naslov rada, datum rođenja, godine i spol, puno ime i adresa škole ili ustanove (adrese po načelu: ime škole, ulica, broj, poštanski broj, grad, država), broj telefona škole ili ustanove, e-mail škole ili ustanove, ime i prezime mentora pisano čitljivim i velikim slovima na engleskom jeziku.

Radove treba poslati na adresu s naznakom „ZA LIKOVNI NATJEČAJ – LIDICE“:

HRVATSKI ŠKOLSKI MUZEJTrg Republike Hrvatske 410 000 Zagreb

Povratna vijest o rezultatima natječaja bit će objavljena u svibnju 2020. godine na službenim web stranicama The Lidice Memorial, Lidice Gallery: http://www.mdvv-lidice.cz/en/

Pristigle radove će pregledati te odabrati stručno povjerenstvo, uz napomenu da radove ne vraćamo. Povratna vijest o rezultatima natječaja u Hrvatskoj bit će objavljena do 14. veljače 2020. godine na službenim web stranicama Hrvatskog školskog muzeja.

objavio: BRIGITA KOVAČIĆ   datum: 19. 11. 2019.

« Ožujak 2024 »