Hrvoslav Anđelić na „Smotri malih pjesnika Slavonije i Baranje“ u Cerniku

U petak 26.studenog, 2010. godine Hrvoslav Anđelić, učenik šestog razreda naše škole, sudjelovao je na sedamnaestoj „Smotri malih pjesnika Slavonije i Baranje“ u Osnovnoj školi „Matija Gubec“  u Cerniku, kod Nove Gradiške.

Hrvoslav se pod vodstvom svog voditelja, učitelja i književnika Adama Rajzla, predstavio pjesmom „Proljetno jutro“.

PROLJETNO JUTRO

Proljetno jutro

tragove noćnih izlazaka otkriva.

Pijetlovi s duda susjedstvo bude.

Kokoši svoje zrnje traže,

a patke pačiće prebrojavaju.

Baka donosi brašno i kvasac.

U krušnoj peći ispeći će kruh.

Djed iz livade nosi hrpu trave

za konje vrane, razigrane.

Jutro polako odlazi.

Čeka da podne zvonom zazvoni.

Hrvoslavov uspjeh vrlo je vrijedan jer je na anonimni natječaj stiglo 267 radova, a stručni je ocjenjivački sud odabrao ukupno 40 što su objavljeni u posebnoj zbirci. Predstavili su se i učenici, mali pjesnici iz Primoštena i Donjeg Muća te Usore iz susjedne Bosne i Hercegovine.

objavio: Damir Iletić   datum: 30. 11. 2010.