Međuopćinsko natjecanje djevojčica i dječaka u šahu

NAŠE  DJEVOJČICE I DJEČACI  OSVOJILI  1. MJESTO !!!

U četvrtak, 01.prosinca,2010.godine  je u našoj školi prvi puta  održano međuopćinsko natjecanje djevojčica i dječaka u šahu.

Nažalost, sudjelovalo je samo tri ekipe, i to pored našeg ŠSD „Ratar“  djevojčice i dječaci iz OŠ V. Nazor iz Đakova i dječaci iz OŠ I.G.Kovačić Đakovo.

Kod djevojčica, naše šahistkinje Josipa Mićan  (7.b), Valentina Blažinkov (7.a), Karmela Mićan (5.b) i Ružica Šapina (7.a)  su vrlo lako savladale djevojčice iz OŠ  V.Nazor  sa  4:0.

Kod dječaka  su favoriti bili šahisti  OŠ. I.G.Kovačić iz Đakova  koji su u 1. kolu pobijedili vršnjake iz susjedne škole; OŠ V. Nazor  sa 3:1.

U 2. kolu susret između OŠ V. Nazor i naše škole, nakon mnogo uzbuđenja, završio je rezultatom 2:2.

I onda, u zadnjem kolu, senzacija!!!

Silvio Ferić (8.b), Darko Kovač (8.b), Mato Mićan (3.b) i Filip Ferić (5.b) „ potukli su do nogu“   favorizirane dječake  iz  OŠ I.G.Kovačić  sa  4:0 !

Tako su i djevojčice i dječaci zauzeli 1. mjesto na međuopćinskom natjecanju i plasirali se na Županijsko natjecanje, koje će se održati u Donjem Miholjcu, 14.12.2010.

Poželimo im puno sreće i uspjeha!

Branko  Macanga

objavio: Damir Iletić   datum: 4. 12. 2010.