NAŠI DJEČACI PRVI U ŽUPANIJI !!!

U utorak,  14.12.2010. u Donjem Miholjcu je održano Županijsko natjecanje školskih športskih društava u šahu. Kao što smo ranije izvijestili, djevojčice i dječaci naše škole plasirali su se na to natjecanje.

Kod djevojčica  je nažalost sudjelovalo samo tri ekipe (neke su odustale) a kod dječaka četiri ekipe.

Evo rezultata kod djevojčica:

M. Gubec – Frankopan (Osijek)  4:0

D. Miholjac – Frankopan   - 4:0

D. Miholjac – M. Gubec  2.2

Poredak:  1.  D. Miholjac  6  bodova  - i plasman na poludržavno natjecanje

2. M. Gubec      6    bodova

3. Frankopan    0   bodova

I sada da pojasnimo!  D. Miholjac ide dalje zahvaljujući pobjedi na 1. ploči jer je to dodatni kriterij ako ekipe imaju isti broj bodova (što se ne događa baš često).

No prava drama se odvijala na toj prvoj ploči jer naše djevojčice su vodile sa 2:1 i bio je dovoljan remi da budu prve. I naša Josipa Mićan se izvrsno borila protiv jače i favorizirane protivnice (koja je u samom vrhu hrvatskog šaha za svoju kategoriju), no  iskustvo, ali i sreća su pobijedili.

Naše djevojčice su igrale u sastavu:  Josipa Mićan, Ružica Šapina, Karmela Mićan, Valentina Blažinkov,te kao pričuva, Katarina Pepić.

Ali, prije toga, već smo slavili: Dječaci su prvi !!!

No i ovdje nije bilo bez drame!

U  zadnje kolo, dječaci iz Bijelog Brda ulaze sa 5,5 bodova, naši dječaci sa 4!

Kada je  ekipa iz Osijeka Tin Ujević  povela sa 1:0 a naši protiv D. Miholjca sa 3:0 trebalo je da  Silvio Ferić na 1. ploči dobije a Osječani uzmu još jedan  bod!! I naravno, u dramatičnoj završnici se na našu sreću i veliko zadovoljstvo to i dogodilo!!

Evo rezultata:

1. Kolo:  M. Gubec – Tin Ujević  2:2

Bijelo Brdo – D. Miholjac 3,5:0,5

1. Kolo:  M. Gubec – Bijelo Brdo   2:2

Tin Ujević – Donji Miholjac  1:3

1. Kolo: Bijelo Brdo – Tin Ujević   2:2

M. Gubec -  D. Miholjac  4:0

Poredak:  1. M. Gubec  8  bodova  - plasman na poludržavno  natjecanje !!!

2. Bijelo Brdo  7,5 bodova

3. Tin Ujević  5 bodova

4. Donji  Miholjac  3,5  bodova

Naši dječaci su igrali u sastavu: Silvio Ferić, Darko Kovač, Mato Mićan, Filip Ferić i kao pričuva,Hrvoslav Anđelić.

I da kažemo da je Silvio osvojio 1 bod ( i to odlučujući), Darko -2,  Filip -3  i najmlađi  Mato – sva 3 boda.

I da se prisjetimo, prošle godine su djevojčice bile na poludržavnom, i da su se i one uspjele plasirati bio bi to, do sada,  najveći uspjeh naše škole i Piškorevaca!!!

Čestitamo!!!

Pedagog, Branko  Macanga

objavio: Damir Iletić   datum: 16. 12. 2010.