Mladi povjesničari u Osijeku

U četvrtak, 23. svibnja 2024. godine, Mladi povjesničari (B1 izvannastavna aktivnost) su sudjelovali na izvanučioničkoj nastavi u Osijeku u pratnji učitelja Petra Mikuša.

Kada smo došli u Osijek, prvo smo posjetili „Arheološki muzej Osijek“. Tamo je bilo poprilično zanimljivo, svašta smo novog naučili te se uz poneke informacije i začudili. Nakon njega zaputili smo se u Muzej Slavonije. Naučili smo jako puno o Juliju Njikošu, njegovom uistinu zanimljivom te dojmljivom životu i uspješnoj karijeri. Tamo smo sudjelovali i na radionici.

Zatim smo se prošetali po Tvrđi te uz rijeku Dravu nastavili svoj put prema središtu grada gdje smo posjetili još neke znamenitosti grada Osijeka. Ovaj mali izlet bio je pun iznenađenja i šaljivih situacija. Da zaključim, svi smo se smijali, zezali i otvoreno razgovarali. Bilo je odlično.

Ostatak fotografija možete pronaći na sljedećoj poveznici:

Lana Krajina, učenica 8. r.

objavio: Andrea Cezner   datum: 28. 5. 2024.

« Lipanj 2024 »