Djevojčice-Županijske prvakinje u šahu

U  utorak, 04.12.2012.  u Donjem Miholjcu, održano je  Županijsko školsko natjecanje u šahu.No prije toga, 23.11.2012.  u Piškorevcima je održano međuopćinsko školsko natjecanje u šahu gdje su naše djevojčice i dječaci osvojili  1. mjesto....

Nažalost, mora se konstatirati da je brojnost ekipa sve manja i manja. Tako je u ženskoj konkurenciji  sudjelovala samo naša ekipe, dok su kod dječaka sudjelovale samo tri ekipe, i to pored  naše još i dvije đakovačke škole: I.G.Kovačić i  V. Nazor.

Donji Miholjac je na nivou Županije već tradicionalno domaćin jer je njihova ženska ekipa godinama prvak Županije, a prošle godine su bili i državni prvaci. Podsjetimo se, da naše djevojčice već nekoliko godina vode borbu s njima, ali uvijek je nedostajao mali koračić da budem prvi.

I onda, kad smo očekivali da ove godine možemo biti prvi jer su dvije djevojčice iz D. Miholjca prošle godine završile 8. razred, prije polaska se dogodi da Nikolina Šarčević  nije mogla ići jer se razbolila. No, u Donjem Miholjcu je bilo samo tri ženske ekipe i u 1. kolu D. Miholjac je pobijedio Osijek sa 3:1.

Ravnatelj škole Donji Miholjec Vedran Aladić i učenici Karmela i Mato Mićan

U drugom kolu naše djevojčice su igrale sa D. Miholjcem 2:2 s time što je Karmela Mićan, pobijedila na 1. ploči ( za  napomenu,   smo mi prijašnjih godina gubili na 1. ploči i radi toga bili drugi). No u zadnjem kolu, naše djevojčice su potukle Osijek sa 4:0 i tako zauzele 1. mjesto!  Treba napomenuti da je na 4. ploči, po prvi puta zaigrala Iva Spajić (3.a) i pobijedila učenicu iz Osijeka koja ide u 8. razred.

Djevojčice su nastupile u sastavu: Karmela Mićan, Matea Šarčević, Mihaela Adrić i Iva Spajić.

Kod dječaka, bilo je 6 ekipa i naši dječaci zauzeli su 3. mjesto. Uz malo sreće, mogli su i oni biti prvi jer su npr. u zadnjem kolu pobijedili D. Miholjac (koji je do tada bio prvi i imao 4. pobjede)  sa 4:0!  I ovdje je, po prvi puta za školu igrao Andrija Pastor (3.b), koji je pobijedio svoga puno starijeg i iskusnijeg kolegu.

Uz  iskusnog Matu Mićana ( a ide tek u 5.b razred) i Filipa Ferića, (7.b.) koji su svaki osvojili po 4 boda, uz spomenutog Andriju Pastora još su igrali Matej Šarčević i Leon Milošević, također učenici 5. razreda. Dakle, imamo osim kvalitetne ekipe i još najmlađu ekipu, uz napomenu da ima još  nekoliko mlađih  učenica i učenika koji „kucaju“ na vrata prve ekipe.

Međužupanijsko natjecanje za djevojčice, održati će se 01. veljače u Našicama! A već sutra, naši učenici preko Š.K. Piškorevci  sudjeluju na  pojedinačnom  turniru u Valpovu!
                                                                                     Pedagog: Branko Macanga

objavio: Damir Iletić   datum: 6. 12. 2012.