Izrada makete Piškorevaca

Ove školske godine na izvannastavnoj aktivnosti iz Geografije imali smo zadatak izraditi maketu našeg sela. Rad se sastojao od nekoliko faza. Prvo smo zajedno s učiteljicom Tanjom Horvat obišli nekoliko ulica kako bismo  dogovorili  plan rada. Svaki je učenik imao određenu ulicu u kojoj je morao prebrojati kuće. Nakon što su svi učenici napravili dogovorenu ulicu, učiteljica je donijela stiropor na koji smo skicirali ulice našeg sela.

Od spužve smo izrezali kockice koje su predstavljale kuće. Kuće smo obojili crvenom temperom te ih drvofiksom zalijepili na stiropor. Obojili smo ceste, igralište i Kaznicu. Na kraju smo napravili male zastavice i postavili ih na mjesta važnijih ustanova u selu (OŠ Matija Gubec, Mjesni dom, DVD, NK Ratar, crkva Preobraženja Isusovog, Grkokatolička crkva).

Također smo radili i analizu stanovništva Piškorevaca od prvog popisa stanovništva 1857. godine do zadnjeg popisa 2011. godine. Analizom grafičkog prikaza uočili smo razdoblja porasta i pada broja stanovnika te raspravili o mogućim uzrocima. Usporedili smo dobno-spolni sastav stanovništva između dva zadnja popisa, 2001. i 2011. godine.

Sve faze rada na maketi našeg sela možete pogledati na slikama u prilogu i u foto-galeriji, a samu maketu u prostorima škole.

Marinela Božanović, Agata Radman,

Štefica Sarić, Anela Gajić,

Matija Galić i Antonela Vukadin

objavio: Darko Dujmović   datum: 22. 4. 2015.