Mjesec hrvatske knjige 2015.

Mjesec hrvatske knjige je manifestacija koja u Hrvatskoj tradicionalno promiče čitanje kao društvenu vrijednost i knjigu kao kulturno dobro. Održava se svake godine od 15.listopada do 15. studenoga.

Manifestacija se održava u knjižnicama diljem Hrvatske,a odvija se pod pokroviteljstvom Ministarstva kulture. Ovogodišnji program će proći u znaku odluke Opće skupštine UN-a koja je ovu godinu proglasila Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu. Govoreći o knjigama, učenici odmah pomišljaju na lektiru koja im ponekad teško pada. Većina lektira im je dosadna jer nisu navikli na čitanje knjiga, no čitanje ponekad može biti poprilično zabavno. Smatram da je čitanje lektira vrlo važno jer ono pomaže učenicima da nauče kritički razmišljati i da uvelike prošire svoj rječnik. Lektira koju čitamo često je pisana arhaičnim jezikom i u prenesenom značenju što se učenicima ne sviđa. Kad bi učenici mogli birati knjige za lektiru , mislim da bi birali knjige modernije tematike. Moramo znati kako čitati tj. moramo čitati s razumijevanjem.  I na kraju, evo prezentacije s pet mudrih izreka o knjigama i čitanju koje sam izabrao za vas.

Mato Mićan 8.b

Priloženi dokumenti:
Mjesec_hrvatske_knjige_2015.ppsx (122.27 KB)

objavio: Darko Dujmović   datum: 15. 10. 2015.