Pozdrav jeseni , Dan jabuka i Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje – razredna nastava

Svake godine u listopadu učenici i učitelji razredne nastave poludnevnim izletom u prirodu požele dobrodošlicu jeseni. Zadnjih dana nam je poklanjala tmurne oblake, kišu i hladnoću pa smo u četvrtak, 22. listopada 2015. godine odlučili zamoliti našu dragu gošću da promijeni raspoloženje.

Sve fotografije pogledajte u Foto-galeriji.

U jutarnjim satima krenuli smo na izlet pjevajući i nadajući se jednom ugodnom jesenskom danu. Jesen se igrala s nama izmjenjujući sunčane i oblačne trenutke. Putem smo uživali u predivnim jesenskim bojama, promatrali promjene u prirodi, susretali životinje. Nakon sat vremena pješačenja stigli smo do voćnjaka obitelji Ripić.

Uz ljubazne domaćine proslavili smo Dan jabuka. Slušali smo o radu u voćnjaku, vrstama jabuka, načinu branja i skladištenja, jabučnim proizvodima. Naučili smo da je jabuka odlična u podizanju raspoloženja i u osvježavanju nakon nekog treninga, te će nam pomoći kod umora ili gubitka koncentracije. Sami smo brali jabuke, uspoređivali ih po vrsti, boji i veličini, kušali jabuke različitih okusa. Nakon dugog pješačenja i rada u voćnjaku odmorili smo se i prvi put izvan škole proslavili Dan kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Ponijeli smo ukusne krušne proizvode koje su učenici kod kuće pripremili s mamama i bakama. Zahvalili smo za kruh – plod zemlje i čovjekovog rada, darivali jedni druge ovim jednostavnim, a simboličnim jelom i odlučili i dalje međusobno dijeliti hranu i životne radosti.

Učiteljica Marijana Šimić

objavio: Darko Dujmović   datum: 27. 10. 2015.