Posjet osmih razreda Vukovaru

U sklopu projekta „Posjet osmih razreda Vukovatu“, 17. i 18. prosinca osmaši naše škole u pratnji učitelja, bili su u dvodnevnom posjetu Gradu Heroju.

Polazak je bio ispred škole u 7:30 sati. Dolaskom u Vukovar, u vojarni smo dobili lunch pakete. Prvo smo imali dva predavanja u kući Lavoslava Ružičke na temu Domovinskog rata i Bitke za Vukovar koje nam je održao general, sudionik bitke za Vukovar.

Zatim smo otišli na ručak u hotel Lav te krenuli u obilazak grada. Posjetili smo dvorac Eltz ,

a zatim smo otišli na ušće rijeke Vuke u Dunav gdje smo vidjeli veliki bijeli križ.

Ondje smo imali 30 minuta slobodnog vremena te smo kasnije krenuli u posjet vukovarskoj bolnici. U njoj smo vidjeli podrum u kojem su ležali ranjenici tijekom bitke za Vukovar. Po završetku smo otišli u hostel Zagreb gdje smo i odsjeli. Nakon što smo se smjestili u hostelu otišli smo u muzej Vučedolske kulture gdje nas je voditeljica muzeja upoznala s načinom života na ovim prostorima u prapovijesti, točnije bakrenom dobu. Po završetku dana imali smo zabavu u disku. Idućeg dana krenuli smo na Trpinjsku cestu tj. Groblje tenkova gdje smo razgledali Spomen dom hrvatskih branitelja.

Nakon toga išli smo na Memorijalno groblje te smo prošli pokraj "Kukuruznog puta", tj. Puta spasa. Nakon groblja otišli smo na Ovčaru gdje smo vidjeli mjesto na kojem je izvršen ratni zločin nad hrvatskim civilima i vojnicima te mjesto pronalaska masovne grobnice u kojoj je pronađeno više od 200 posmrtnih ostataka zarobljenika iz vukovarske bolnice.

Vojarnu smo posjetili na kraju. Tamo nam je bilo najzanimljivije jer smo vidjeli brojne tenkove na koje smo se smjeli penjati te smo još i ulazili i u BOV (borbeno oklopno vozilo).

Također smo vidjeli i avione, brodove, puške... Za kraj smo sudjelovali u kvizu u kojemu je sudjelovalo 6 škola koje su također bile s nama. Naša je  škola  pobijedila u kvizu s osvojenih 16/20 bodova.

Školu su predstavljali Mato Mićan 8.b i Agata Radman 8.a. Povratak kućama je bio oko 15 sati.

Matea Šarčević 8.b

objavio: Administrator   datum: 28. 12. 2015.

« Ožujak 2024 »