VELIKI USPJEH PIŠKOREVAČKOG ŠAHA

JAKOV  MIĆAN  ZLATNI,  JOSIPA  MIĆAN  BRONČANA......  Veliki  uspjeh postigli su šahisti ŠK „Piškorevci“ i učenici naše škole, članovi ŠŠK „Ratar“, na šahovskom prvenstvu  Osječko-baranjske županije za kadete i kadetkinje do 15. godina!!!!

Prvenstvo je održano u Valpovu u od  08.01.-10.01.2010.g. a nastupilo je 28 igrača na zajedničkom turniru.  Međutim, posebno su se bodovali rezultati kadeta i posebno kadetkinja.

Kod kadeta od naših igrača nastupili su Jakov Mićan  koji je postao prvak Osječko-baranjske županije, a Darko Kovač  je bio 11.

Kod kadetkinja, Josipa Mićan  je zauzela 3. mjesto u županiji i to iza dvije igračice koje imaju titulu majstorskog kandidata i koje šah igraju već godinama. Valentina  Blažinkov, kojoj je ovo prvi takav nastup, je zauzela 8. mjesto.

Prava je šteta što na turniru, radi bolesti, nisu sudjelovali i neki ostali igrači, kao Ružica Šapina,Katarina Pepić…

Jakov se  ovom  prilikom plasirao na prvenstvo Hrvatske koje će biti održana nakon završetka školske godine. Ostali će imati priliku na idućem turniru, prvenstva Slavonije (svi 5 županija) koje će se održati krajem veljače, vjerojatno u Đakovu.

Možemo slobodno reći da je ovo jedan od najvećih uspjeha, kako kluba, tako i naše škole, pogotovo što sada imamo bazu i kvalitetu koja nije došla preko noći. U našoj školi se šah njeguje već 15-tak godina i rezultati sada dolaze. Svaki uspjeh je lijep, ali do njega se može doći samo radom, žrtvovanjem, ustrajnošću i borbom koja proizlazi iz zajedništva i ljubavi prema šahu. Stoga se nadamo da ćemo uskoro, kao i u narednom periodu polučiti još takvih a i većih rezultata.

pedagog Branko Macanga

objavio: Damir Iletić   datum: 19. 1. 2010.