Humanitarna akcija"TENISICE ZA ETIOPIJU"

Dragi učenici i kolege učitelji !

Započela je velika humanitarna akcija "Tenisice za Etiopiju" kojoj je cilj prikupiti što više tenisica i poslati ih siromašnim afričkim atletičarima. Djeca Etiopije, te izuzetno siromašne zemlje, svakodnevno trenirajući pretrče kilometre - bosa!

Trčanje afričkoj djeci, za razliku od njihovih europskih vršnjaka, najčešće nije samo zabava i rekreacija. Atletika i sport mnogima od njih zadnja su nada za bolje sutra i mogu ih izvući iz začaranog kruga siromaštva. Na njihovu trnovitom putu prema vrhunskim sportskim ostvarenjima  možemo im i mi svi malo pomoći.

Čitava akcija provodi se u suradnji s Nikolom Borićem, trenerom Elvan Abeylegesse (bivša svjetska rekorderka na 5000 m, vlasnica dviju srebrnih medalja s Olimpijskih igara u Pekingu). Akcija ima potporu etiopijskog veleposlanika, a glavni je sponzor Turkish Airlines, ugledna međunarodna zrakoplovna kompanija.

U ČEMU SE SASTOJI AKCIJA? Vrlo je jednostavno! Većina djece u svojim ormarima, na tavanima i u podrumima ima stare tenisice koje su već odavno prerasli. Umjesto da one završe u kantama za smeće, djeca ih mogu pokloniti svojim afričkim vršnjacima. Ono što je mladom Europljaninu zastarjelo i „izašlo iz mode“, etiopijska djeca znat će s radošću vrlo korisno upotrijebiti.

Tenisice prikupljene u školama tijekom svibnja naši će sponzori iz sakupljačkih centara u svakoj županiji otpremiti u Zagreb pa u Etiopiju.

Pozivamo vas da se uključite u ovu hvalevrijednu humanitarnu akciju, koju namjeravamo provesti u većem broju  osnovnih i srednjih škola u Republici Hrvatskoj. Uključivanjem učenika u akciju kod njih razvijamo socijalnu osjetljivost, solidarnost i karitativnost, osjećaj globalne povezanosti, suočavanje s neimaštinom i bijedom Trećeg svijeta.

objavio: Damir Iletić   datum: 17. 5. 2010.