Dan planeta Zemlje

Učenici razredne nastave 22. travnja Dan palenta Zemlje obilježili su raznim prigodnim likovnim i literarnim aktivnostima.

Dan planeta Zemlje obilježava se širom svijeta s namjerom da se ljudi podsjete u kakvom je stanju planet na kojem živimo.

Učenici 1. razreda od recikliranog otpada izrađivali su poklon Zemlji za njezin rođendan.

Učenici 2. razreda izradili su plakate povodom Dana planeta Zemlje i napravili kreativne radove recikliranjem plastike

Učenici 3. i 4.  razreda pisali su pismo Zemlji u kojem su  zahvalili za sve ljepote koje nam pruža, o problemu zagađenosti i načinima kako to riješiti te o tome kako oni sami mogu pomoći u osvješćivanju ljudi da ne zagađuju planet.

Eko poruke učenika kojih bismo se svi trebali pridržavati:

-Prestat ćemo bacati smeće u okoliš

-Reciklirat ćemo što je više moguće

-Sadit ćemo šume i proizvoditi ekološki prihvatljive proizvode.

-Koristite što manje plastike jer se teško razgrađuje!

Učenici su istraživali o Zemlji. Pronašli su brojne zanimljivosti.

Jeste li znali?

-pojava četiri godišnja doba povezuje se s činjenicom da se Zemlja naginje u stranu

-Zemlja se često naziva Plavim planetom, to je zato što 71% Zemlje prekrivaju vodene površine

-80% bolesti nastaje zbog nečiste vode

-voda čini 70% našega tijela

-22. 4. 1970. godine prvi put se obilježio Dan planeta Zemlje

-Zemlja je jedini planet na kojem ima života

Radove učenika pogledajte u fotogaleriji.

Učiteljice razredne nastave

objavio: Administrator   datum: 30. 4. 2020.