Listopad u gradu

Šumi kiša, pere grad...

Je li uistinu kiša oprala grad  i je li stigla jesen?

Odgovore na ta pitanja i još brojna druga potražili su učenici razredne nastave sa svojim učiteljicama tijekom izvanučioničke nastave. 25. listopada su prošetali gradom Đakovom te posjetili Strossmayerov park gdje su uočili brojne znakove jeseni. Učenici uključeni u projekt „Istraži, dokaži, pokaži“ su prikupili nekoliko neobičnih plodova koje će dodatno istražiti te rezultate istraživanja predstaviti svojim prijateljima.

Također su posjetili i Državnu ergelu lipicanaca u Đakovu gdje su uz stručno vodstvo naučili o važnosti konja za nas ljude. Učenici uključeni u projekt „Sport koii osim nogometa postoji3?“ zainteresirali su se za jahanje kao sport te spoznali da postoji nekoliko kategorija u kojima se mogu natjecati.

Zadnja im je lokacija bila Uprava Univerzala gdje su organizirani Dani Univerzalovih otvorenih vrata. Učenici su bili izuzetno zainteresirani brojnim izloženim specijaliziranim vozilima, strojevima i alatima potrebnim za poslovanje komunalnog poduzeća u segmentu sakupljanja otpada i održavanja zelenih površina. Nestrpljivo su istraživali komunalnu tehniku i opremu koja je neophodna za ove jesenske dane kao i za nadolazeće zimske uvjete.

Pozdrav iz Đakova heart

Učiteljica Vedrana Solin

objavio: Vedrana Solin   datum: 3. 11. 2023.