Dan škole 2016.

U OŠ Matija Gubec Piškorevci 27. svibnja 2016. Bilo je posebno svečano. Naime, tada smo obilježili Dan škole.

U prijepodnevnim satima održale su se sportske aktivnosti u kojima su sudjelovali učenici, a također i učitelji. Učiteljica Tjelesne i zdravstvene kulture, Katica Salamon, otvorila je Dan sporta govorom  koji su pratile četiri učenice. Nakon toga učenici osmih razreda odigrali su stolni tenis. Pobjednik je učenik 8.b razreda Nikola Šekerija. Poslije kratke stanke, učenici osmih razreda igrali su odbojku protiv učitelja. Kapetani ekipa bili su učenik Mato Mićan i učiteljica Katica Salamon, a sutkinja je bila učenica sedmog razreda Anela Gajić. Učitelji su poraženi rezultatom 3:0.

Poslijepodne, u 18:00 sati, održana je svečana akademija. Otvorena je himnom koju je otpjevao zbor naše škole uz pratnju svirača. Voditelji su potom najavili nastup zbora koji je otpjevao pjesmu „Još Hrvatska ni propala“.

Ravnatelj Damir Iletić obratio se svim prisutnima svečanim govorom te istaknuo najvažnije događaje koji su obilježili ovu školsku godinu.

Poslije toga naš zbor sa solisticama Ivom Spajić i Ivom Špiljak otpjevao je skladbu Rock me baby grupe Riva. Zatim je nastupila pobjednica drugog pjevačkog natjecanja i učenica sedmog razreda Ema Brzaj s pjesmom Je veux. Program je nastavljen s mlađim generacijama. To su naši predškolci koji su nam otpjevali pjesmu o danima u tjednu. Prvi je razred izveo rep o Crvenkapici, drugi nam je razred približio važnost prijateljstva, a učenica 4.b razreda Nika Batinić  izvela je monolog o ocjenama u školi. Nakon toga je ravnatelj naše škole Damir Iletić uz pedagoginju Moniku Slišković uručio  pohvalnice učenicima koji su  sudjelovali na županijskim natjecanjima te osmašima koji su svih osam godina održali odličan uspjeh i uzorno vladanje.

Zatim je treći razred plesom prikazao tekst „Antutun“, učenici 4.a razreda izveli su igrokaz Bila jednom jedna livada.

Učenici dramske skupine izveli su predstavu „ Šuma Striborova“ autorice Ivane Brlić-Mažuranić. Tada su se prikazivale modne kreacije likovne skupine. Mirna Moher, učenica 4.b razreda izrecitirala je pjesmu Rastanak Luke Paljetka.

Na kraju želimo poručiti sljedeće u nadi za neke nove susrete:

„Neki su rastanci trajni i bolni, a neki su samo nagovještaj novih susreta.“

Ema Brzaj i Anela Gajić,7. razred

objavio: Administrator   datum: 1. 6. 2016.