Aktivnosti Vijeća učenika: sudjelovali smo na sjednici Vijeća učenika Osječko baranjske županije

Prvi dan nastave drugog polugodišta za naše predstavnice Vijeća učenika, Ivanu Radman i Anu Brlošić, bio je radni i aktivan. Ivana i Ana sudjelovale su na sjednici Vijeća učenika Osječko-baranjske županije u Osijeku i predstavljale našu školu.

Sjednica se održala u prekrasnoj Velikoj vijećnici u zgradi Županije. Sudjelovalo je ukupno 52 učenika predstavnika srednjih i osnovnih škola.

Učenici su iznijeli probleme koji ih muče, a to su: slaba informiranost mladih, učenje za ocjene, a ne za život, preteške školske torbe, preopširno školsko gradivo, nejednaka opremljenost svih škola u županiji, siromaštvo, nasilje među učenicima, odnosi s drugima i slično.  Na sjednici  se birao predstavnik za Nacionalno vijeće učenika Republike Hrvatske, a svaki od prijavljenih kandidata iznijeli su svoj plan kako učiniti obrazovanje boljim.

Bilo je lijepo i korisno upoznati i čuti druge učenike iz naše županije, predsaviti našu školu, razgovarati o tome kako je biti učenik danas, dijeliti iskustva i steći nova prijateljstva.

objavio: Monika Zrakić   datum: 16. 1. 2018.

« Listopad 2018 »