DANI ZAHVALNOSTI ZA PLODOVE ZEMLJE

Poštovani roditelji,učitelji i učenici, danas obilježavamo Dane kruha i jabuka ,a sve u okviru manifestacije Dani zahvalnosti za plodove Zemlje...

Zemlja je planet lijep i plavičast kad se gleda iz svemira,prepun života,mora,rijeka,vodopada,slapova,planina,polja,šuma,potoka i sprudova,otoka,i poluotoka, šuma i livada, žitnih polja i makova,vjetrova i valova,cvijeća,leptira i riba,različitih životinja,a napose ljudi  koji stvaraju,razmišljaju, grade,putuju, plove i lete.

Zemlja je toliko lijepa ,ali je i vrlo  krhka. Ona nam život daje. Ukoliko je ne budemo čuvali nove će nas generacije proklinjati jer ćemo im ostaviti pustoš,prostor bez života,beznađe.

No,prepustimo se sada programu što su ga  pripremili naši učenici i učitelji.

Učenici četvrtog razreda naše škole izvest će pjesmu:“Došla  nam je jesen“.

Učenici petog a razreda pripremili su temu“Taj plemeniti sir“.

Molimo da se predstave.

Učenici petog b razreda govorit će nam općenito o kruhu,od daleke povijesti sve do danas.

Spomenut će ,naravno, neke recepte pripreme kruha i kolača. Poslušajmo ih.

Učenici šestog razreda ponudit t će nam kruh i kolače i usmeno predstaviti što su pripremili.

Pjevački zbor naše škole izvest će pjesmu „Kruh i pereci“

Na redu je sada pjesma MIRIS BAKINOG KRUHA.

Tekst našeg učitelja,književnika Adama Rajzla, pročitati će Gabrijela Milušić.

Lutkice i drugi neobični likovi od kukuruzovine u rukama učenika 7 b razreda zablistat će neobičnim sjajem. Molim da ih nam  pokažu.

Sada je na redu 8.a razred. Učenica Dona Ilić govorit će nam općenito o rajskom voću,jabuci, koja se spominje još u Bibliji. Bit će govora o vrstama i korisnosti konzumiranja jabuke.

Na kraju slijedi pjesma “Primi ove darove“.Solistice su učenice 8 a i 8 b razreda :Martina Ripić, Rahela Brajko,Dona Ilić, Petra Tomić,Martina Turjak, Ivona Balabanić, Kristina Privara i Gabrijela Milušić te učenici s gitarama.

Sada krenimo od svakog pojedinog štanda ,kušajmo i pogledajmo što su uz pomoć svojih učitelja,a pretpostavljamo i baka i mama,pripremili naši učenici.

Hvala vam i dobar vam tek!

Adam Rajzl

objavio: Damir Iletić   datum: 24. 10. 2010.