Tjedan školskog doručka

U sklopu projekta Živjeti zdravo naša se škola uljučila u obilježavanje Tjedna školskog doručka koji je počeo u ponedjeljak, 11. listopada i završio danas, 15. listopada.

Pregledajte sve aktivnosti na poveznici

Tjedan školskog doručka.

U našoj školi doručkuju svi učenici. To je razlog zbog kojeg smo se uključili u projekt Tjedna školskog doručka, posvećen povrtnom doručku.

Projekt je pokrenut kako bi se podigla svijest o važnosti nutritivno bogtom doručku za učenike te smo se, posebno u ovom tjednu, potrudili kroz brojne i različite aktivnosti ukazati na dobrobiti zdrave prehrane, važnost povrća u jačanju organizma te mogućnostima njegova uključenja u svakodnevni jelovnik.

U ponedjeljak smo ukrasili školsku blagovaonicu vedrim bojama te popularnim zdravoljupcima da nas svakodnevno podjsjećaju na povrtno šarenilo.

U nju smo postavili i novu ploču na kojoj je svakodnevno bilo ispisano dnevno jelo na hrvatskom, njemačkom i engleskom jeziku kako bismo uz nova jela učili i nove riječi.

Dokazano i boje u tanjuru utječu na percepciju jela, tako su učenici pokazali veću otpor prema zelenom namazu, novom na jelovniku, ali su se mnogi predomislili nakon prvog zalogaja. Razinu povjerenja dizale su učiteljice i pedagoginja koje su tijekom odmora također jele zajedno s njima i komentirale nove okuse, boje i mirise jela.

Najveselija aktivnost u pripravljanju i isprobavanju novih jela bila je zajedničko pripremanje smoothija. Sudjelovali su svi učenici razredne nastave zajedno s učiteljicama i pedagoginjom, a u kušanju su nam se pridružili i poneki učitelji i ravnatelj. Špinat, mrkva, peršin, cikla, neki su od satojaka koji su u blenderima tražili idealne partnere.

Neki su nas spojevi oduševili bojom, neki okusom, no svi su uživali u čišćenju, rezanju i miksanju voća i povrća.

Odaberi zdravu prehranu! Dobar tek!

objavio: Antonija Grubeša   datum: 15. 10. 2021.