Božićna priredba "Božić dolazi..."

U našoj se školi 22.prosinca s početkom u 18 sati održala svečana božićna priredba pod nazivom"Božić dolazi". Voditeljice Petra Tomić i Marina Ripić,učenice 8.a razreda, srdačno su nas uvele u božićni program...

Na akademiji su sudjelovali učenici i učenice naše škole.Prva je nastupila Izabela Spajić, učenica petog a razreda.Ona je pročitala sastavak na temu Božić.

Zatim  su nam na tamburi i gitarama Luka Milić,Blaž Vukadin,Domagoj Krajina i Marija Blažević odsvirali hrvatsku božićnu pjesmu Spavaj mali Božiću ,ali u malo modernijoj verziji.

Nakon njih je nastupio 1.a razred s recetacijom Pahuljasta priča.

Poslije njih je došao 1.b razred s igrokazom Tri mudraca i recetacijom Božićna priča.

2. razred je otpjevao pjesmu Radujte se narodi,

a 3.a razred je nastupio s igrokazom Isusu za rođendan . Svojom se pjesmom Proljetno jutro  predstavio Hrvoslav Anđelić , učenik šestog razreda i član literarne skupine naše škole,koji je nastupio i na Smotri malih pjesnika Slavonije i Baranje u Osnovnoj školi Matija Gubec u Cerniku kod Nove Gradiške. Njegov je uspjeh tim veći ako kažemo da je na anonimni natječaj pristigla 671 pjesma, a njegova se našla  među 40 najboljih radova i objavljena je u posebnoj zbirci !

3.b nam je nastupio s igrokazom Dolazak Nove godine,a 4.razred sa scenskom igrom Djed Božićnjak i dvije koreografije.

Moje mišljenje je da je 4. razred bio najbolji.

Učenica 8.b razreda Bernarda Vukadin je pročitala pjesmu našeg dragog učitelja i književnika Adama Rajzla pod nazivom Djedov salaš!

Dramska skupina naše škole izvela je igrokaz Tata, dobio si dva iz lektire. Marko Jelečević, učenik 6. razreda, dočarao nam je zvuke električne gitare.

Posljedni je na red došao  zbor naše škole s pjesmama Kyrie Eleison i Božić dolazi .Uvježbala ih je učiteljica glazbene kulture Marta Damjanović.

Na kraju samog programa naše su voditeljice zahvalile roditeljima na dolasku i svima poželjele blagoslovljen Božić i sretnu Novu godinu.

Valentina Tremboš 7.b.

objavio: Damir Iletić   datum: 23. 12. 2010.