OD 76 NATJECATELJA -17 PIŠKOREVČANA -6 MEDALJA

Proteklog vikenda, tj. od 07.-09.01.2011. g. u Đakovu (Hotel Blaža) je održano otvoreno prvenstvo Osječko-baranjske županije u šahu za kadetkinje i kadete od 7-15. godina.

Dakle, sudjelovalo je ukupno 76 natjecatelja svrstanih u dvije skupine (mlađi i stariji kadeti), a onda su se iz ukupnog poretka tražili pobjednici po kategorijama i županiji. Jer, otvoreno natjecanje znači da su mogli sudjelovati i natjecatelji i iz ostalih županija, kao što i je bio slučaj (Brodsko-posavska, Požeška. Zagrebačka itd.).

Kao  što je u naslovu rečeno, najviše je bilo Piškorevčana, odnosno, učenika naše škole, od kojih su mnogi nastupili na natjecanju po prvi puta i odmah postigli zapažene rezultate i osvojili medalje.

U kategoriji kadeta do 9 godina 1. mjesto je osvojio Matej  Šarčević iz Piškorevaca.

Mateju je ovo prvo natjecanje i tek nedavno se počeo baviti sa šahom!

Matej Šarčević, 3.b

Kod  kadetkinja  do 11. g.  1. mjesto  je osvojila  Karmela  Mićan iz Piškorevaca.

2.  i  3.  mjesto  „bratski“ su podijelile  Nikolina Šarčević  i  Matea Šarčević  iz  Novih Perkovaca, učenice naše škole!

Njima je također ovo prvo natjecanje  i sa šahom su se počele  baviti nedavno!

Karmela Mićan, 5.b

Nikolina Šarčević , 4r. N. Perkovci

Matea  Šarčević ,3 r. Novi  Perkovci

Kadeti  do  11.g. -  1. mjesto  - Mato  Mićan  iz Piškorevaca!

ukupnom  poretku  Mato  je bio  4. od  42  natjecatelja, što znaći da je bio bolji i od mnogih u kategoriji do 13. g.  A i pobijedio je prošlogodišnjeg pobjednika!

Mato Mićan,  3 b.

Kadetkinje  od  13. -15.  g.   – 3. mjesto,  Josipa  Mićan,  Piškorevci

4. mjesto – Ružica  Šapina, Piškorevci

Josipa Mićan, 7.b

Kadeti  od  13. – 15. g. :

6. mjesto: Darko  Kovač  -  8.b

8.      „       Silvio  Ferić     -  8.b

Još  su  sudjelovali: Kadetkinje do 11. g.  –  Martina  Krunić,  Martina  Blažinkov, Mihaela  Adrić . Kadeti  do  11. g. – David  Vukadin, Spajić  Karlo. Kadeti  do  13. g. – Filip  Ferič,  Hrvoslav  Anđelić  i  Josip  Brlošić

S obzirom  da je više od polovine naših natjecatelja počelo se baviti šahom ne tako davno i da im je ovo prvo veliko natjecanje, možemo biti više nego zadovoljni.

A kakvi će biti slijedeći uspjesi, zavisi puno od njih samih, jer kao u svemu; rad, rad i samo rad.

Učenice i učenici naše škole – sudionici natjecanja!

Možemo reći; gdje ima brojnosti  bit će i kvalitete!

Nažalost,  „najstariji“  učenici su malo podbacili, odnosno oni koji već malo duže igraju nisu pokazali ono što su trebali, a neki i nisu nastupili!

Ipak, treba sve pohvaliti, a ovim najmlađima  je ovo veliko iskustvo i samo trebaju nastaviti sa takvim radom, jer već u ožujku će na istom mjestu biti ponovni susret i natjecanje!

Branko  Macanga

objavio: Damir Iletić   datum: 13. 1. 2011.