Još jedan uspjeh naših šahista i šahistica

U Slavonskoj Požegi je  prošlog vikenda, od 04.03.-06.03. 2011. odigrano  pojedinačno  kadetsko i juniorsko prvenstvo u šahu,   Šahovske zajednice  Istok   ( 5. Županija). Nastupilo je 97 šahista, od toga,   12. naših učenika u  4. kategorije  i  2. naša bivša učenika (Mijo Anđelić i Jakov Mićan) u juniorskoj konkurenciji. Igralo se tri dana, svaki dan po tri kola, ukupno 9. kola....

S obzirom da imamo mladu ekipu, odnosno, da je mnogima ovo tek bio 2. natjecanje, s rezultatima možemo biti  više nego zadovoljni.

Najveći  uspjeh postigla je KARMELA MIĆAN, (5.b), osvojivši  1. mjesto u kategoriji   djevojčica do 11. godina i dobivši  zlatni pehar. Starija sestra Josipa  Mićan, je također bila izvrsna, 2.mjesto u kategoriji do 15. godina  i srebrni pehar.

Evo rezultata svih  naših učenika :

Kadetkinje do 11 godina

1. Karmela Mićan,  7 bodova

6. Matea Šarčević,  4,5 boda

8. Nikolina  Šarčević  4  boda

9. Mihaela  Adrić       3 boda

Kadeti do  11 godina :

9. Mato Mićan, 5,5  bodova

20. Matej  Šarčević,   3 boda

32. Davor  Kovač     2 boda

Kadetkinje  do 15 godina :

2.Josipa  Mićan,  7,5  bodova

Kadeti  do 15 godina :

18. Darko  Kovač, 4,5  bodova

25. Filip  Ferić,    4 boda

30. Silvio  Ferić   3 boda

36. Josip  Brlošić, 0,5 bodova

Na  kraju, moramo istaknuti  nekoliko  zanimljivosti .Djevojčice su igrale sve  zajedno, a onda su se rezultati razvrstavali po kategorijama. Tako  su se pred kraj turnira susrele i sestre Karmela i Josipa Mićan .Mlađa sestra nije imala „obzira“ i pobijedila je stariju sestru te joj tako „oduzela“ 1. mjesto.

Mato Mićan je u zadnjem kolu neočekivano izgubio, inače s pobjedom i on bi bio prvi ili drugi.

Hendikep je bio i taj što su naša djeca svaki dan putovala, od Piškorevac do Požege i natrag, što je naravno iziskivalo dodatne napore.

No možemo ovdje istaknuti i odličnu suradnju roditelja, koji su svaki dan, uz predsjednika kluba, Đuru Anđelića, vozili djecu na ovo natjecanje.

Još da napomenemo da slijedeći vikend u Đakovu  u hotelu „Blaža“ ima turnir pod nazivom „dama“ gdje će u jednoj konkurenciji igrati najbolje šahistkinje Hrvatske a u drugoj kadetkinje, gdje će nastupiti, nadamo se i još veći broj naših učenica.

Branko  Macanga

objavio: Damir Iletić   datum: 8. 3. 2011.