Projektni dan - Pravilna prehrana i zdravlje

U četvrtak,07.04.2011.god.,povodom Svjetskog dana zdravlja, održao se Projektni dan na temu pravilne prehrane i zdravlja.Imali smo malo izmijenjeni raspored .

1.-2.sat: Svaki razred radi određenu temu.

3.sat-   Svaki razred izlaže svoje  radove .

Teme su bile sljedeće :

5. a – Hranidbena piramida i pravilna prehrana

5. b – Hranidbena piramida i pravilna prehrana

6.r. – Vegetarijanstvo  (pozitivna i negativne strane, meni )

7. a – Hranjive tvari (minerali)

7.b – Hranjive tvari (vitamini)

8.a – Savjeti za zdrav život

8.b – Zdravlje i šport

4.-5.-6. sat –Šetnja do lateralnog kanala i nazad .

Na putu do Lateralnog kanala i natrag učitelj matematike i 8.b razred su izvršili mjerenja (brzina kretanja, broj koraka, udaljenost u metrima i sl.) . Učenici su se kretali u paru ,a kolona je bila formirana počevši od 5.a do 8.b razreda uz pratnju razrednika, odnosno , nastavnika koji su bili s njima u školi. Kada smo došli na lateralni kanal malo smo se odmorili i zabavili . Nakon odmora i zabave krenuli smo nazad u školu. Kada smo stigli većina je bila umorna pa smo brzo pokupili stvari iz škole i lagano krenuli svojim kućama .

VIDEO URATKE MOŽETE POGLEDATI NA LINKU VIDEO

Valentina Tremboš,7b

objavio: Damir Iletić   datum: 11. 4. 2011.