Učenici prvog razreda u školskoj knjižnici

Učenici prvog razreda ove su školske godine zajedno sa svojom učiteljicom Nikolinom Ripić već dva puta posjetili našu školsku knjižnicu. Prvi su put u knjižnici bili 5. listopada kako bi se, već tradicionalno, upoznali s knjižnicom, oblicima rada u knjižnici te knjižničarkom.

Tijekom sata su ostvareni ishodi učenja razlikovanja knjižnice od knjižare te školske knjižnice od gradske knjižnice. Razgovarali smo o tome kako se pristojno ponašati u knjižnici, naučili su kako se posuđuju knjige te se upoznali s pojmovima književnik i straničnik. Jako su se razveselili kad su dobili članske iskaznice te tako postali članovi knjižnice. Učiteljica je dobila popis književnih djela predloženih za cjelovito čitanje u prvom razredu. Budući da su prvašići još uvijek zaigrani i da je za njih polazak u školu jako važan događaj u životu, sat je bio kombinacija učenja i zabave.

Opis nije dostupan.

Drugi su put učenici prvog razreda knjižnicu posjetili 23. listopada kako bismo obilježili dan Danas ti čitam u sklopu Mjeseca hrvatske knjige i Međunarodnog mjeseca školskih knjižnica. Tom su prilikom učenice osmog razreda Lucija Galić i Nicol Nerovčić čitale učenicima prvog razreda, najstariji učenici naše škole čitali su najmlađim učenicima naše škole. Kako je 2023. godine Mjesec hrvatske knjige posvećen književnim prevoditeljima, za čitanje smo izabrale dvije slikovnice koje su prevedene na hrvatski jezik: Što me čini sretnim? i Problem s problemima.  Prvu su napisali Heidi i Daniel Howarth, a drugu Reachel Rooney i Zehra Hicks. Osim spomenutih slikovnica, naše su osmašice prvašićima  pročitale igrokaze Jadranke Čunčić-Bandov Zaljubljeni mačak i Učena sova te pjesme Luda gljiva na pregledu Zvonimira Baloga i Odrasli su uvijek glavni Adama Rajzla. Svakako treba naglasiti kako je vrijeme u knjižnici brzo prošlo, a atmosfera je bila iznimno pozitivna, vesela i opuštena.

Opis nije dostupan.

knjižničarka Katarina Blažević

objavio: Andrea Cezner   datum: 24. 10. 2023.