Završna svečana akademija

I ove je godine povodom Dana škole u našoj školi održana svečana akademija. Svaki se razred predstavio onim što su pripremili uz pomoć učitelja. Akademija se održala 1. lipnja, a voditeljice su bile učenice 5.a razreda Izabela Spajić i Valentina Vidaković.

Akademiju je otvorio zbor naše škole pjesmom Miruj, miruj srce moje. Nakon uvodne pjesme, Bernarda Vukadin,učenica 8.b razreda govorila nam je o životu i djelu Matije Gupca čije ime s ponosom nosi naša škola.

Ivana Radman i Lara Vukoja, učenice 1.b razreda,  izrecitirale su pjesmu Kako raste prvašić.

Đak veseljak  naslov je pjesme koju su nam izrecitirali Ines Milić i Andrija Pastor. Učenici 1.a razreda predstavili su nam se pjesmom Veseljak te  recitacijama  Ah, ta škola i  Dani u tjednu.

Igrokaz Iz poljskog cvijeća  izveli su učenici 3.a razreda.

Učenici 3.b razreda izveli su nam igrokaz Zašto plače mali robot?.

U nastavku je slijedio Kaubojski ples u izvedbi učenika 4. razreda. Učenici 6. razreda, članovi literarne grupe, ove su godine postigli zapažene rezultate . Tako nam se pjesmom Sajam predstavio  Ivan Radman koji je boravio u Šibeniku  i sudjelovao na državnoj smotri  LiDraNo 2011.god. Pročitao nam je i svoju pjesmu Stiglo je proljeće. Učenik Hrvoslav Anđelić sudjelovao je na smotri mladih pjesnika Slavonije i Baranje u Cerniku. On nam je izrecitirao pjesmu Livada. Poštujmo različitosti i raznolikosti naslov je zanimljivog pismenog rada koji nam je pročitao Nikola Milić, učenik 8.b razreda.

Članovi dramske grupe naše škole izveli su nam scensku igru Biram pamet. Na kraju je ravnatelji uručio prigodna priznanja učenicima koji su postigli vrijedne rezultate na državnim, poludržavnim i županijskim natjecanjima.

Knjigom Stjepana Tomaša Pas koji je čitao s usana nagrađeni su učenici koji su svih osam razreda završili s odličnim uspjehom i imali uzorno vladanje.

Spomenut ću njihova imena- Kristina Privara, Gabriela Milušić,  Ante Vukadin i Bernarda Vukadin.

Naš zbor otpjevao nam je, uz pratnju instrumentalista, skladbe In theJunglei Neh nah nah nah .

Moram reći da je na akademiji bilo jako zabavno i mislim da je svatko uživao.

Ivona  Balabanić,8.a

objavio: Damir Iletić   datum: 6. 6. 2011.