Pomladak Crvenog križa i projekt HCK "Za sigurnije škole i vrtiće"

Učenici su kroz teorijsku nastavu upoznali povijest i pokret Crvenog križa, načela i djelovanje te osnovne metode pružanja prve pomoći da bi shvatili važnost postojanja i djelovanja društva Crvenog križa.

Kroz praktičnu primjenu znanja i ove godine smo sudjelovali u općinskom međuškolskom  natjecanju Pomlatka CK 9.3.2024. godine., a Svjetski dan civilne zaštite 1.3. smo obilježili prigodnim sadržajem na eko panou pokraj učionice biologije i održavanjem vježbi u odjelima razredne nastave.

Naš pomladak je učenike razredne nastave upoznao i sa žurnim službama, pravilnim postupkom kod potresa u zatvorenom prostoru i načinom evakuacije. Osposobili su naše malce i  za pružanje prve pomoći kod najčešćih ozljeda u školi: krvarenje iz nosa, gušenje, nesvjesno stanje.

Tijekom  nekoliko mjeseci sudjelovali smo i u projektu HCK „Za sigurnije škole i vrtiće" na platformi CK gdje smo odrađivali aktivnosti i skupljali bodove te tako ostvarili  pravo na oznaku "Sigurna škola" koju smo s ponosom istaknuli na ulazu škole.

Sedmaši su napisali i zanimljivu i poučnu pjesmicu o broju 112 koju pročitajte u nastavku i pogledajte zanimljive fotke.

PJESMA 112

(AUTORI 7.R: MARKO MATIJEVIĆ, JANA MIKUŠ I LARA TREMBOŠ )

DOKTORA ZOVI TI

ILI ĆEMO UMRIJETI!

HOĆEŠ LI TI POMOĆI?

VATROGASCE ZOVI TI

ILI ĆEMO IZGORITI!

HITNU SLUŽBU ZOVI SAD

KAD DOŽIVIŠ TEŽAK PAD!

KAD TI OPLJAČKAJU STAN, BUDI SABRAN

NAZOVI 192 I POJAVIT ĆE TI SE POLICAJCA DVA!

učiteljica Ivana Selec

Ostatak fotografija možete pogledati na sljedećoj poveznici.

objavio: Andrea Cezner   datum: 22. 3. 2024.