Dan škole

I ove smo godine obilježili Dan naše škole. Cijeli tjedan je bio tjedan otvorenih vrata, a u petak, 1. lipnja 2012. godine, održana je svečana akademija koju su vodili učenici 8.a razreda, Filip Milić i Valentina Blažinkov. Učenici su se predstavili onime što su uz pomoć učitelja naučili.

Akademiju je tradicionalno otvorio zbor naše škole pod vodstvom učiteljice glazbene kulture Marte Bogdanović otpjevavši himnu i pjesmu „O, Susanna“. Učenice Karmela Mićan i Ivana Tremboš su nam govorile o Matiji Gupcu i spomeniku posvećenom njemu koji stoji na ulazu u školu.

Zbor nas je kao i svake godine oduševio svojim pjevanjem i sviranjem.

2.b razred predstavio se svojim igrokazom „Zanimanja“, a nakon njih nam je Mihael Privara, učenik 7. razreda, recitirao sonet Antuna Gustava Matoša „Notturno“. Članovi literarne grupe sudjelovali su na nekoliko smotri literarnog stvaralaštva, a Domagoj Krajina, također učenik 7.razreda, recitirao je pjesmu „Moje selo“ koju je poslao na jedan od natječaja.

Učenik 3.razreda izveo nam je dvije pjesme na tamburi, od kojih je jednu izveo uz pratnju četiri učenice toga razreda.

Nakon njega je ritmička grupa otplesala svoju točku uz pjesmu „Ema se zaljubila“.

Dramska grupa učiteljice Ivane Arambašić od 5. do 8. razreda izvela nam je predstavu „Učiteljska sjednica“,

dok je dramska grupa od 1. do 4. razreda učiteljice Marice Ištoković izvela igrokaz „Zeko traži majku“.

Učiteljica Vedrana i njezin 4.b razred predstavili su se igrokazom „Zemlja se razboljela“ kojom su nam na neki način pokušali probuditi ekološku svijest.

Učenici osmih razreda ove godine napuštaju našu školu, pa su učenice Tea Stojak i Tea Milušić pročitale svoje sastave, odnosno pjesme posvećene rastanku svoje generacije.

Ravnatelj Krešimir Salamon i ove je godine učenicima koji su svih osam godina školsku godinu završili odličnim uspjehom uručio nagrade. To su: Valentina Blažinkov, Marko Grubeša, Josipa Mićan i Andrijana Ferić.

Kao i svake godine akademija je protekla u ugodnoj atmosferi unatoč nekim tehničkim problemima.

Valentina Blažinkov, 8.a

objavio: Damir Iletić   datum: 4. 6. 2012.