Putovanje u Osijek-13.06.2012.

Učenici 6.b razreda i razrednica Ivana Grejza,prof.

Krenuli smo vlakom iz Đakova u 6 :30 za Osijek .U 7 sati smo već bili u Osijeku. Nakon duge šetnje, obišli smo crkvu sv.Mihaela u Tvrđi. Na Gajevom trgu čekali smo otvaranje muzeja Slavonije. Pratnjom vodiča saznali smo nešto novo  o carstvu Mursa. U drugom dijelu muzeja, vidjeli smo slike  u vrijeme Prvog svjetskog rata. Posjetili smo i izložbu školjaka i ostalog morskog svijeta udruge“Gloria Maris“ . Gospodin Filipović naučio nas je puno toga o živim bićima u moru, što je ostavilo jak dojam na nas.  Najviše  smo iščekivali polazak u Avenue Mall. Ondje smo ručali u restoranu „Pit stop pizza“. U 14 sati gledali smo 6D projekciju  filmova :  „Pandina avantura“ i „Vožnja  motorom“. Vračajući se na kolodvor, svi smo međusobno izmjenjivali dojmove . U vlaku smo svi bili malo umorni ali i radosni , zbog sveg doživljenog  u Osijeku. U 16:30 dočekali su nas roditelji  u Đakovu na stanici . Vračajući  se kući, prepričavali smo  svoje doživljaje roditeljima. Taj dan će nam dugo ostati u pamćenju.

Karmela Mićan i Antonija Balabanić 6 .b  razred.

objavio: Damir Iletić   datum: 15. 6. 2012.